کد خبر: 108178 A

سردار جعفری:

طراحی و ساخت جنگنده بمب‌افکن بدون سرنشین شاهد ۱۲۹ توانمندی بسیار خوبی را برای مراقبت از مرزهای گسترده میهن اسلامی چه در مقابله با اشرار و چه در مقابله با هرنوع ناامنی برای ما به ارمغان آورده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کارهای علمی و مهندسی معکوس روی پهپاد آمریکایی RQ۱۷۰ به پایان رسیده و در آینده نزدیک خبرهای خوشی را از ساخت این پهپاد خواهیم شنید.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با تأکید بر اینکه جنگنده بمب‌افکن ایرانی با نام شاهد ۱۲۹ از ایده تا تولید کاملاً ایرانی سپاهی است، گفت: سپاهیان و بسیجیان دانشمند این مرز و بوم با جهادی علمی، استراتژیک‌ترین پرنده بدون سرنشین ایران اسلامی را ساختند و رونمایی از‌ آن دهان حیرت ابرقدرت‌ها را بازخواهد گذاشت.

وی با بیان " طراحی و ساخت جنگنده بمب‌افکن بدون سرنشین شاهد ۱۲۹ توانمندی بسیار خوبی را برای مراقبت از مرزهای گسترده میهن اسلامی چه در مقابله با اشرار و چه در مقابله با هرنوع ناامنی برای ما به ارمغان آورده است "، گفت: این فن‌آوری هوشمند، دقیق و ارزان می‌تواند کار هزاران سرباز، پاسگاه و ساختارهای مختلف مرزبانی را که با سختی‌ها و آسیب پذیری‌های زیادی مواجه‌اند راحت کند و امنیت مرزها را به دست گیرد.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به اینکه سربازان گمنام علم و فناوری توانستند ظرف یک سال این پرنده بدون سرنشین را از یک پهپاد شناسایی و مراقبتی به یک پهپاد رزمی تبدیل کنند، گفت: تکنولوژی شاهد ۱۲۹ که در نیروی هوافضای سپاه طراحی و ساخته شده، یک پهپاد در حد فناوری روز جهان است و ما توانستیم انحصار آن را از دست آمریکا خارج کنیم.

سردار جعفری همچنین با بیان اینکه کارهای علمی و مهندسی معکوس روی پهپاد آمریکایی RQ۱۷۰ به پایان رسیده و دانشمندان ایران اسلامی بخشهای زیادی از این پهپاد آمریکایی را به‌صورت بومی طراحی کردند و ساختند، گفت: در آینده نزدیک، خبرهای خوشی را از ساخت RQ۱۷۰ ایرانی خواهیم شنید.

ایران اسلامی پرنده جهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علم و فناوری فناوری ایرانی امنیت پهپاد شاهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر