کد خبر: 108213 A

هواپیمای بدون سرنشین ایرانی با نام شاهد ۱۲۹ از امروز عملیاتی شد و به تولید انبوه رسید.

هواپیمای بدون سرنشین ایرانی با نام شاهد ۱۲۹ از امروز عملیاتی شد و به تولید انبوه رسید.

به گزارش ایلنا، طراحی و ساخت این نوع پرنده بدون سرنشین تا کنون در انحصار امریکا بود اما از این پس ایران نیز با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه از فناوری ساخت این نوع پهپاد قدرتمند با نام شاهد ۱۲۹ برخوردار شد.

این پهپاد رزمی که از تکنولوژی بومی و کاملا ایرانی برخوردار است می تواند سربازی قدرتمند برای دفاع از مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران اسلامی باشد.

شاهد ۱۲۹ توانایی حمل همزمان ۸ بمب یا موشک سدید ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است.

دقت در هدفگیری با شعاع عملیاتی ۱۷۰۰ کیلومتر و ۲۴ ساعت مداومت پروازی با یک بار سوخت گیری از ویژگی های این پهپاد رزمی ایرانی است و هر فرودگاهی می تواند محل نشست و برخاست شاهد ۱۲۹ باشد.

سقف پروازی این پهپاد ۲۴ هزار پا است که با ایستگاههای کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده و می تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن اسلامی را به دست گیرد.

از آنجا که هزینه هر ساعت پرواز برای پهپادهای رزمی ده هزار دلار می باشد این پهپاد می تواند با هزینه صد هزار تومان در هر ساعت در آسمان ایران بدرخشد.

شاهد ۱۲۹ قدرت مراقبت از شعاع ۲۰۰ کیلومتری خود را دارد و می توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار، تروریست ها، کشف و شناسایی مرزهای آبی، خاکی، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس های هوایی نیز استفاده کرد.

دستور تولید انبوه شاهد ۱۲۹ با حضور فرمانده کل سپاه در محل ساخت این پهپاد صادر شد.

ایران ایران اسلامی پرنده دلار زیست محیطی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سربازی فناوری سرنشین عملیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر