کد خبر: 112387 A

عارف در دیدار اصلاح‌طلبان بروجرد:

باید محدودیت‌های دولت را پذیرفت / مردم در چند ماهی که از آغاز به کار دولت جدید گذشته است، بیشترین همراهی را با دولت داشته‌اند.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادثپس از انتخابات سال ۸۸ تاکید کرد: برخی اظهارنظرهایی که به دنبال نبش قبر کردن حوادثسال ۸۸ است با چه نیتی مطرح می‌شود؟ همگان باید از گذشته درس بگیریم و دیگر حق نداریم و نباید وارد حوادثی مانند ۸۸ بشویم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از فعالان اصلاح‌طلب بروجرد و اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته‌نامه شمیم بروجرد، به مقایسه فضای فعلی کشور با گذشته پرداخت و با مثبت ارزیابی کردن روند رو به رشد کشور، افزود: فضایی که اکنون در آن قرار داریم با چند ماه قبل از برگزاری انتخابات تفاوت چشمگیری دارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در شکل‌گیری این فضا، نقش مردم به مراتب مهمتر و تأثیرگذارتر از نخبگان کشور بود. باید با مراقبت از فضای ایجاد شده و در جهت پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های مردم برای پیشرفت کشور بهره‌برداری مطلوب را به عمل آورد.

وی با تاکید بر اینکه " باید محدودیت‌های دولت را پذیرفت "، تصریح کرد: مردم در چند ماهی که از آغاز به کار دولت جدید گذشته است، بیشترین همراهی را با دولت داشته‌اند و با وجود اینکه اقشاری از جامعه در تنگناهای اقتصادی به سر می‌برند، اما با صبر و بردباری و امید به آینده نهایت همکاری را با دولت انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد و ان‌شاءالله دولت هم با جدیت در رفع مشکلات اقصادی گام‌های اساسی بردارد.

این فعال سیاسی با اشاره به برخی دغدغه‌های حاضران در این نشست درباره ضرورت همسو بودن مدیران اجرایی در استان‌ها با تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال اظهار کرد: پافشاری برای همسو بودن مدیران اجرایی نباید به عنوان یک اصل ملاک عمل قرار بگیرد، چه بسا مدیرانی که با خط و مشی سیاسی ما همسو نیستند ولی مدیرانی قابل و کارآمد هستند و آمادگی دارند در چارچوب دولت برآمده از تفکر اصلاح‌طلبی - اعتدالگرا عمل کنند.

وی در ادامه، به برخی اظهارنظرهایی که درباره حوادثانتخابات ۸۸ می‌شود اشاره کرد و گفت: در فضایی که به دنبال برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری امسال به همت مردم و تدبیر رهبر معظم انقلاب در کشور حاکم شده است، برخی اظهارنظرهایی که به دنبال نبش قبر کردن حوادثسال ۸۸ است با چه نیتی مطرح می‌شود؟ همگان باید از گذشته درس بگیریم و دیگر حق نداریم و نباید وارد حوادثی مانند ۸۸ بشویم. البته در یک فضای آرام و با همدلی، تحلیل حوادث۸۸ یک ضرورت است تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه " دموکراسی هزینه دارد "، تصریح کرد: همه و بویژه نخبگان جامعه باید شهامت پذیرفتن اشتباهات خود را داشته باشند و باید با مردم با صداقت رفتار کنند.

عارف همچنین به فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تشکل‌های همسو را تقویت کنیم و گام‌های اولیه را نیز برای تاسیس شعبه‌های استانی بنیاد برداشته‌ایم و ان‌شاء‌الله تا پایان سال جاری چندین دفتر استانی بنیاد امید ایرانیان تاسیس خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس آینده بر لزوم انسجام تشکیلاتی اصلاح‌طلبان تاکید کرد و ضرورت مشارکت جدی همه گروه‌ها و جریانات سیاسی و وفادار به آرمان‌های انقلاب و قانون اساسی را یادآور شد.

آرمان های انقلاب اصلاح طلبان انتخابات مجلس جامعه دولت رشد رهبر معظم انقلاب شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو مجمع تشخیص مصلحت نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر