کد خبر: 115201 A

حجت الاسلام صداقت:

نمی‌توان گفت هم به امام حسین علیه السلام باور و عشق می ورزیم و هم یزید را قبول داریم و این دو با هم جمع نمی‌شوند، به همین دلیل در سیره موحدان آنچه خود را نشان می دهد، جدال بین حق و باطل است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه گفت: تا زمانی که آمریکا به عنوان نماد شیطنت در پی استکبارورزی و سلطه جویی و نابودی حق است، نمی‌توان با او مصالحه و معامله کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، جشن فرا رسیدن سالروز واقعه سرنوشت ساز غدیر غم با حضور جمعی از کارکنان ستاد نیروی دریایی سپاه در بندرعباس و با سخنرانی حجت الاسلام صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در این نیرو برگزار شد.

حجت الاسلام صداقت سخنان خود را با تبیین مشخصه‌های ایمان به خدا و تشریح واقعه مهم و سرنوشت ساز غدیر خم آغاز کرد و گفت: غدیر تجلی ولایت الله توسط ولی الله است و اسلام بدون غدیر خم، فاقد معنا، ناقص و ابتر است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد به ولایت در جاده تولی و تبری، از مشخصه‌های ایمان و در عین حال، شرط دینداری است. حب و بغض جزو مشخصه‌های اصلی دین است و دوستی و مودت نسبت به دوستان خدا و بغض نسبت به شرک و کفر و نمادهای آن، بخش تفکیک ناپذیر دینداری است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه در ادامه گفت: انسان موحد همان گونه که عشق و ارادت به خدا و اولیای خدا دارد، باید نسبت به دشمنان خدا بغض و تبری داشته باشد.

وی افزود: نمی‌توان گفت هم به امام حسین علیه السلام باور و عشق می ورزیم و هم یزید را قبول داریم و این دو با هم جمع نمی‌شوند، به همین دلیل در سیره موحدان آنچه خود را نشان می دهد، جدال بین حق و باطل است.

صداقت اظهار داشت: تا زمانی که آمریکا به عنوان نماد شیطنت در پی استکبارورزی و سلطه جویی و نابودی حق است، نمی‌توان با او مصالحه و معامله کرد.

وی با این مثال که نمک بالذات شور است و اگر شوری خودش را از دست دهد دیگر نمک نیست، افزود: احراز بازگشت آمریکا از مواضع سلطه جویانه و شیطنت آمیز و در عین حال جنایتکارانه و اثبات پشیمانی سردمداران و سیاستمداران آن از مواضع خصمانه نسبت به نظام جمهوری اسلامی و جبران صدمات و آسیب هایی که طی چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به این نظام وارد کرده اند، شرط ضروری و لازم برای پیگیری محتاطانه مسائل از طریق دیپلماتیک است.

صداقت در ادامه به موفقیت مجموعه نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه در کسب رتبه برتر در میان نمایندگی‌های ولی فقیه در کل سپاه اشاره کرد و گفت: تیم و مجموعه‌ای که موفق به کسب رتبه برتر می شود، مسئولیتش نسبت با سایر تیم ها سخت تر و سنگین تر است. همه باید تلاش کنیم تا این دستاورد ارزشمند را نگه داریم و آن را تقویت کنیم.

امام حسین پیروزی انقلاب اسلامی جاده دین روابط عمومی عشق نظام جمهوری اسلامی ولی فقیه غدیر اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر