کد خبر: 115587 A

در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت؛

در این جلسه علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر اقتصادی و دارایی و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی‌حضور داشتند.

در جلسه امروز - شنبه - مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که از جلسه قبل شروع شده بود، پیگیری شد و پنج بند دیگر از این سیاست‌ها به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر اقتصادی و دارایی و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی نیز حضور داشتند، پس از طرح موارد پیشنهادی کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام و بحثو بررسی اعضا، موارد ذیل به عنوان سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.

- اصلاح هدفمندسازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید و بهره‌وری، کاهش شدت انرژی و استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی.
- سهم‌بری عادلانهٔ عوامل در زنجیرهٔ تولید تا مصرف متناسب با نقش آن‌ها در ایجاد ارزش، با تأکید بر افزایش سهم سرمایهٔ انسانی از طریق ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه.

- افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی(به‌ویژه در اقلام وارداتی) و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص.

- تأمین نیازمندی‌های ضروری و حیاتی کشور به‌ویژه امنیت غذایی و درمانی و ایجاد ذخایر راهبردی با تأکید بر افزایش کمی و کیفی تولید.

- مدیریت مصرف با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی.

ادامه تدوین این سیاست‌ها به جلسات آتی مجمع موکول گردید.

اقتصاد اقتصاد مقاومتی بهره وری حمایت از تولید ملی خلاقیت سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی مجمع تشخیص مصلحت نظام هدفمندسازی یارانه ها امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر