کد خبر: 117677 A

آل هاشم:

سیزدهم آبان، سالگرد سه رویداد مهم است که تبعید امام خمینی(رضوان‌الله تعالی علیه) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ از جمله این وقایع مهم هستند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: از جمله برکات حرکت دانشجویان پیرو خط امام(ره) در سیزدهم آبان ۱۳۵۷، تحقیر امپراطوری زور و تزویر در جهان است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم تقدیر از همسران دانشجو و دانش‌آموزان ممتاز کارکنان ارتش که به مناسبت روز دانش‌آموز در مرکز همایش‌های کوثر این سازمان برگزار شد، روز سیزدهم آبان را روز ملی مبارزه با استکبار عنوان و تصریح کرد: در بحث۱۳ آبان فقط تسخیر لانه جاسوسی مطرح نیست بلکه شکست و تحقیر امپراطوری عظیم زور و تزویر از جمله برکات این روز تاریخی است.

نماینده ولی‌فقیه در ارتش در ادامه به تشریح وقایع مرتبط با سیزدهم آبان پرداخت و خاطرنشان کرد: سیزدهم آبان، سالگرد سه رویداد مهم است که تبعید امام خمینی(رضوان‌الله تعالی علیه) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ از جمله این وقایع مهم هستند.

وی همچنین با بیان اینکه " این سه رویداد مهم هریک سهم مهمی در شکل دادن انقلاب اسلامی و در نهایت پیروزی آن ایفا کردند "، تصریح کرد: هرچند این سه رویداد تاریخی جدای از یکدیگر هستند اما هویت آنان یکی است و آن مبارزه با استکبار و عوامل آن است و به همین جهت سیزدهم آبان را «روز ملی مبارزه با استکبار» می‌نامند.

آل‌هاشم در پایان، به عوامل پیشرفت سازمان‌ها اشاره کرد و پیشرفت علمی را از مهم­ترین عوامل ارتقای سازمانی دانست و افزود: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همواره در راستای تقویت و ارتقای سطوح علمی و تجربی کارکنان، برنامه‌هایی را در حد مقدورات خود انجام می‌هد که فراهم کردن شرایط حضور کارکنان در سطوح مختلف علمی و دانشگاهی و همچنین تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز و همسران کارکنانی که در مقاطع گوناگون دانشگاهی پذیرفته شده‌اند، یکی از این اقدامات است.

۱۳ آبان امام خمینی انقلاب اسلامی ترکیه جاسوسی جهان دانش آموز دانش آموزان دانشگاه تهران نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر