کد خبر: 122131 A

پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به کنگره قرآن کریم:

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پیامی به نخستین کنگره بین‌المللی قرآن‌کریم تاکید کرد: قرآن را بخوانیم و به آن عمل کنیم و روح و روان خود را با آن حیاتی دوباره ببخشیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پیامی به نخستین کنگره بین‌المللی قرآن‌کریم تاکید کرد: قرآن را بخوانیم و به آن عمل کنیم و روح و روان خود را با آن حیاتی دوباره ببخشیم.

به گزارش ایلنا، متن کامل پیام آیت‌الله مکارم‌شیرازی به این کنگره به شرح ذیل است:

اینجانب به همه شما جوانان عزیزی که در این کنگره شرکت کرده‌اید و به تمام مسئولان محترم که این برنامه را فراهم نموده‌اند، صمیمانه تبریک می‌گویم.

قرآن پناهگاهی ایمن و مستحکم است، دستورالعمل جاودانی سعادت بشر و حلقه اتصال تمام مسلمین جهان است و این معنی در آیه شریفه ۱۰۳ سوره آل عمران متجلی گشته است، آنجا که می‌فرماید: «وعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» اعتصام به حبل الله، همان تمسک عمومی به تعلیمات قرآن است، آری این همان نور هدایتی است که انسان‌ها در جامعه در پرتو آن از ظلمات و پراکندگی و اختلاف و درگیری رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور که همان اخوت و برادری اسلامی است برمی‌گردند و از هدایت‌های آن به سوی علم و دانش و پیشرفت و تعالی بهره می‌گیرند.

در این شرایط بسیار حساس که ابر قدرت‌ها و شیاطین استکبار نقشه‌های شوم و خطرناک برای جهان اسلام و خیزش بهار اسلامی می‌کشند مطمئناً راهی جز برگشت و استقامت بر صراط مستقیم و برنامه قرآنی نیست بنابراین هرگز از تهدیدهای آنها هراسی به دل راه نمی‌دهیم زیرا ما قرآن را به صورت یک برنامه متعالی برای زندگی سعادتمند‌ دنیوی و اخروی پذیرفته‌ایم و در پناه قرآن پیش می‌رویم.

عزیزان باید قرآن را بخوانیم و حفظ کنیم، قرآن را بخوانیم و به آیات آن بیندیشیم، قرآن را بخوانیم و به آن عمل کنیم و روح و روان خود را با آن حیاتی دوباره ببخشیم و از آیه ۹۶ سوره اعراف سرمشق بگیریم که می‌فرماید:

«و لو ان الله اهل القری امنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض»

من بار دیگر از صمیم قلب از همگی شما که با زحمت و دلسوزی فراوان سبب شده‌اید که این گونه محافل ارزشمند و باشکوه تشکیل گردد تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم و از خداوند متعال برای همه شما اجری جزیل مسالت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

آیت الله مکارم شیرازی استکبار جامعه جهان جهان اسلام علم و دانش قرآن قرآن کریم قلب کنگره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر