کد خبر: 122902 A

سردار دهقان:

باید خدمات تفریحی را در مراکز متنوع ایجاد کرده تا فرد بازنشسته بتواند از این مراکز استفاده و از لحاظ روحی و روانی نشاط و‌‌ همان حس افتخار که برای فرد جداشده از سازمان، در میان اعضای خانواده او نیز وجود داشته باشد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بازنشسته آئینه شاغل است و اتصال روحی که بین سازمان و همکاران دیروز است، باید برقرار شود.


به گزارش ایلنا، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در اولین نشست مجمع کانون بازنشستگان وزارت دفاع و ارائه سخنرانی در جمع منتخبین کانون، اظهار داشت: بازنشسته آیینه شاغل است و اتصال روحی که بین سازمان و همکاران در وزارت باید برقرار شده و فرد نباید هیچگاه احساس کند این عقبه عظیم سازمان فعال خودش نسبت به او بیگانه است.

دهقان با اشاره به نقش مهم کانون بازنشستگان در تقویت و بالا بردن حس تعلق بین سازمان و بازنشستگان خاطرنشان کرد: در سایه این تعلق به سازمان به طور طبیعی بایستی حس مسئولیت را در بازنشستگان زنده نگه داریم به نحوی‌که فرد بازنشسته، ذهنش را فارغ از مسائل سازمان ندیده و همواره فکر کند کمک کار و همکار مجموعه سازمانی هستند.

وزیر دفاع افزود: کانون بازنشستگان باید در راستای فعالیت و تلاش در برقراری رابطه بین بازنشستگان سازمان، از تمامی ظرفیت‌های تخصصی، مدیریتی، کار‌شناسی که در افراد وجود دارد در تأمین نیازهای سازمان بهره گرفته و این مسئله منحصر به افراد خاص نباید باشد.

وی با تأکید بر حوزه توانمندسازی بازنشستگان و ابعاد آن گفت: بخش توانمندسازی بدین معناست که اگر سازمان تصمیم گرفت فردی را از خدمت بازنشسته کند، از سه یا چهار سال قبل فرد از لحاظ روحی و روانی آمادگی و قابلیت‌هایی از درون و بیرون برای او ایجاد کرده تا در هنگام جداشدن از سازمان احساس خلاء نکرده و بتوانیم الزامات ورود به فضای جدید را در او ایجاد کنیم.

دهقان با اشاره به لزوم راه‌اندازی پایگاه اطلاعات قوی از بازنشستگان گفت: با ایجاد پایگاه اطلاعاتی قوی می‌توان اطلاعات شخصی، سوابق فردی، توانمندی‌ها، مهارت‌ها و حتی علایق آن‌ها را شناسایی و بر این مبنا کمک شود که فرد بازنشسته بعد از خدمت نیز، فرد فعال و مؤثری برای خودشان و جامعه باشدکه در این راستا سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(ساتا) در حال تدوین نظام نوین تأمین اجتماعی و نظام نوین بازنشستگی است.

وزیر دفاع در ادامه با تأکید بر گسترش برنامه‌های جمعی و خانوادگی برای بازنشستگان افزود: باید خدمات تفریحی را در مراکز متنوع ایجاد کرده تا فرد بازنشسته بتواند از این مراکز استفاده و از لحاظ روحی و روانی نشاط و‌‌ همان حس افتخار که برای فرد جداشده از سازمان، در میان اعضای خانواده او نیز وجود داشته باشد.

بازنشستگی جامعه خانواده روحی و روانی نیروهای مسلح وزارت دفاع بازنشستگان فرد بازنشسته دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر