کد خبر: 122954 A

آیت الله یزدی در دیدار سردار نقدی:

بسیجی بودن انجام کار با توجه به زمان و مکان و مخاطب‌شناسی است که این امر توسط بسیجیان در سراسر کشور به خوبی انجام گرفته است.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: بسیج یعنی انجام کار لازم و معتبر بدون در نظر گرفتن موانع متعارف و دست و پاگیر که با رعایت قانون صورت می‌پذیرد و بسیج ریشه در اسلام دارد.


به گزارش ایلنا، آیت الله محمد یزدی در دیدار با سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: دیدار ۵۰ هزار فرمانده بسیج با مقام معظم رهبری جلسه‌ای بسیار آبرومندانه بود و این حضور بسیار با ارزش و مهم است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تشکیل بسیج به دستور امام راحل گفت: بسیج یکی از یادگارهای فراموش نشدنی حضرت امام است که در پیشرفت اسلام تاثیر بسیاری داشته است.

وی آرزوی امام راحل را برای ایجاد لشکر بیست میلیونی بسیج یادآور شد و افزود: در ابتدای تشکیل بسیج، برداشت بسیاری از افراد حضور بسیج در عرصه نظامی و دفاعی بود و خوشبختانه امروز بسیج در همه سنین و اقشار در سراسر کشور وجود دارد و گسترش پیدا کرده است.

آیت الله یزدی حضور اساتید نظام صالحین از شخصیت‌ها و سلایق و تبادل نظر ایشان را سبب اعتدال در حرکت خوانده و ادامه داد: ارتباط مستقیم اساتید نظام تربیتی صالحین با ولایت بسیار عالی و مهم است و سبب بالارفتن اعتماد به این حلقات می‌شود که از اسلام و مبانی عقیدتی نشأت گرفته و این ارتباط از امتیازاتی است که بسیج به دست آورده است.

وی رشد بسیج را بسیار پرشتاب و باورنکردنی عنوان و خاطرنشان کرد: بسیج یعنی انجام کار لازم و معتبر بدون در نظر گرفتن موانع متعارف و دست و پاگیر که با رعایت قانون صورت می‌پذیرد و بسیج ریشه در اسلام دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان روش جدید بسیج در امر به معروف و نهی از منکر بصورت بومی و محلی در سراسر کشور را بسیار خوب توصیف و بیان کرد: بسیجی بودن انجام کار با توجه به زمان و مکان و مخاطب‌شناسی است که این امر توسط بسیجیان در سراسر کشور به خوبی انجام گرفته است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: بسیجیان در کمک به مردم زلزله زده آذربایجان توانستند در زمان کوتاه کارهای بزرگی انجام دهند که اگر می‌خواست به صورت عادی انجام شود سال‌ها طول می‌کشید.

وی با اشاره به فعالیت‌های بسیج در مساجد اظهار داشت: بسیج در زمینه رفع اختلافات جزیی و سلیقه‌ای در مساجد با امام جماعت و هیئت امنا با روش‌های دوستانه به خوبی عمل کرده است.

امر به معروف و نهی از منکر بسیج جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضرت امام رشد زمان و مکان شورای نگهبان قانون محمد یزدی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر