کد خبر: 128154 A

در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان و بوشهر؛

با توجه به اینکه استعداد گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر بسیج نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافته است، رزمایش‌های امسال با دو سوم ظرفیت گردان‌های کل کشور برگزار می‌شود.

مرحله پنجم از سلسله رزمایش‌های «الی بیت‌المقدس» بسیج در سال ۹۲، پنجشنبه و جمعه این هفته در چهار استان خوزستان، ایلام، لرستان و بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ نصرت‌الله سیف - معاون مقاومت مردمی و آموزش نظامی بسیج - درباره مرحله آتی سلسله رزمایش‌های الی بیت‌المقدس بسیج گفت: قرارگاه امام هادی(ع) برای اجرای مرحله پنجم رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر بسیج چهار استان خوزستان، ایلام، لرستان و بوشهر را انتخاب کرده است و به طور همزمان این رزمایش‌ها پنجشنبه و جمعه این هفته(۲۱ و ۲۲ آذر) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش کمیت و کیفیت این رزمایش‌ها نسبت به سال گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه استعداد گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر بسیج نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافته است، رزمایش‌های امسال با دو سوم ظرفیت گردان‌های کل کشور برگزار می‌شود.

سیف ادامه داد: البته برنامه‌ها و تدابیر لازم برای یک سوم گردان‌هایی که در رزمایش حضور ندارند نیز برای تداوم آمادگی آنها انجام شده است.

وی با اشاره به تشکیل هشت قرارگاه فرعی امام هادی(ع) برای هشت مرحله از رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گفت: قرارگاه فرعی پنجم امام هادی(ع) که امر هدایت کل رزمایش این هفته را بر عهده دارد، در استان خوزستان مستقر خواهد بود.

معاون مقاومت مردمی و آموزش نظامی بسیج در پایان تصریح کرد: در این رزمایش، گردان‌های حاضر در یک آزمون عملی، آموزش‌هایی را که طی سال در گردان‌های خود دیده‌اند می‌سنجند و نمایندگانی از ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد فرماندهی کل سپاه و سازمان بسیج مستضعفین نیز با نظارت دقیق نسبت به حسن اجرا و مواردی که در رزمایش‌های بعدی باید اصلاح شود، اقدام می‌کنند.

استان خوزستان بسیج معاون نیروهای مسلح رزمایش بیت المقدس مرحله ایلام گردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر