کد خبر: 128473 A

لاریجانی ضمن تجلیل از شخصیت عسگر اولادی: / ۱ /

مرحوم عسگراولادی در تمامی شرایط دشوار انقلاب و در شرایطی که عده‌ای در شرایط سیاسی کشور غوغا ایجاد می‌کردند رفتاری متین و مشفقانه داشت و در همین چند سال اخیر هم ما شاهد سلوک و رفتار حکیمانه وی در فتنه اخیر بودیم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سیاستمدار بادکنکی حضور خود را در نفی دیگران و توفانی شدن شرایط می‌بیند، اما یک سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می‌کند و در نفی دیگران زندگی نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در اجلاس دبیران استان و شهرستان‌های سراسر کشور حزب موتلفه اسلامی، طی سخنانی ضمن تجلیل از مرحوم عسگراولادی اظهار داشت: من همیشه حزب موتلفه را حزبی پایدار می‌دانستم و حرکت آن‌ها را حرکتی ریشه دار ارزیابی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دستاوردهای مرحوم عسگراولادی در جامعه همچنان درخشندگی داشته است، گفت: مرحوم عسگراولادی همواره در تقویت نیروی انسانی و ساماندهی امور سیاسی نقشی اساسی داشته است.

وی در ادامه ضمن ابراز ارادت به روح مرحوم عسگراولادی، وی را یکی از سیاست مداران برجسته ایران دانست و گفت: بعید است که به این سادگی جای خالی ایشان پر شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: عسگراولادی بیش از نیم قرن در ساحت سیاسی کشور حضوری موثر داشته و لذا برهمه ما واجب است که نسبت به این مرد بزرگوار قدر‌شناس باشیم.

وی با اشاره به مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم عسگراولادی افزود: موضوعیت دارد که ما نسبت به رفتار سیاسی و سلوک ایشان شناسایی دقیق تری داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح این مطلب اظهار داشت: نکته مهمی که در این زمینه باید به آن اشاره کرد این است که اوسیاستمداری ریشه دار بود و در عرصه سیاست رفتاری حکیمانه و سنجیده داشت و فرق یک سیاستمدار ریشه دار با سیاست مدار بادکنکی در همین نکته است.

وی افزود: سیاستمدار بادکنکی حضور خود را در نفی دیگران و توفانی شدن شرایط می‌بیند، اما یک سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می‌کند و در نفی دیگران زندگی نمی‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه البته باید ارزیابی کرد که چطور سیاستمدارانی ریشه دار گاهی تحت الشعاع سیاستمداران بادکنکی قرار می‌گیرند، گفت: اما مرحوم عسگراولادی در تمامی شرایط دشوار انقلاب و در شرایطی که عده‌ای در شرایط سیاسی کشور غوغا ایجاد می‌کردند رفتاری متین و مشفقانه داشت و در همین چند سال اخیر هم ما شاهد سلوک و رفتار حکیمانه وی در فتنه اخیر بودیم.

وی گفت: نکته دیگری که لازم است در مورد مرحوم عسگراولادی یادآور شوم این است که شرایط را تغییر می‌داد و تابع شرایط نبود و این درحالی است که خیلی از افراد با توجیه زندگی می‌کنند و آرمان‌هایشان را در خودشان توجیه می‌کنند.

لاریجانی در ادامه افزود: از آنجا که علم سیاست جزو علوم علمی است در پی تعیین واقعیت‌ها و تغییر دادن شرایط است.

انقلاب ایران جامعه حزب موتلفه اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی فتنه مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر