کد خبر: 128486 A

رئیس اداره عقیدتی – سیاسی پدافند هوایی ارتش:

در تعالیم اسلام، دشمن‌شناسی و تهدید‌شناسی از تکالیف مهم مومنان است چراکه در طول تاریخ هر جا صدای حق بلند شده گروه ظالمان در مقابل حق صف کشی کرده‌اند.

رئیس اداره عقیدتی – سیاسی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه بسیاری از افراد در حوزه تکلیف‌شناسی دچار کج فهمی، بد فهمی و یا حتی کم فهمی هستند و این یک آفت است گفت: تکلیف انسان تنها به جا آوردن نماز و روزه نیست بلکه شناخت همه مسئولیت‌های فردی و جمعی، اقتصادی و سیاسی است.
به گزارش ایلنا به نقل از سپاه نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری، رئیس اداره عقیدتی - سیاسی پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع کارکنان معاونت روابط عمومی سپاه با بیان اینکه ماه صفر در فرهنگ شیعی یادآور صبر و استقامت و پیام رسانی نهضتی است که تاریخ بشر را تغییر داد، گفت: خداوند دو گوهر گران بهای قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت را به عنوان چراغ هدایت به انسان ارائه کرده که باید هر کس به اندازه ظرفیت خود از این دو گوهر بهره جوید.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل غلبه و چیرگی انسان بر محیط اطراف خود نیل به معرفت و علم است، افزود: امام کاظم(ع) علم را واجد ۴ مرحله می‌داند که نخستین مرحله آن خدا‌شناسی معرفی می‌کند.

رئیس اداره عقیدتی - سیاسی پدافند هوایی ارتش، ادامه داد: بسیاری از مشکلات بشر در واقع از این مسئله نشات گرفته که انسان صاحب و خدای خود را فراموش کرده و نسبت به آن علم ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری خاطر نشان کرد: مرتبه دوم علم و معرفت این است که بدانیم خدای کریم با این قدرت چه انسانی و با چه ظرفیت‌های را ساخته است.

وی با بیان اینکه گاهی افراد به خدا‌شناسی نائل می‌شوند ولی در مرتبه دوم علم که همانا خود‌شناسی است باز می‌مانند، گفت: پس از خدا‌شناسی و خود‌شناسی نوبت تکلیف‌شناسی و مسئولیت‌شناسی است.

رئیس اداره عقیدتی – سیاسی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه بسیاری از افراد در حوزه تکلیف‌شناسی دچار کج فهمی، بد فهمی و یا حتی کم فهمی هستند و این یک آفت است گفت: تکلیف انسان تنها به جا آوردن نماز و روزه نیست بلکه شناخت همه مسئولیت‌های فردی و جمعی، اقتصادی و سیاسی است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با تاکید بر اینکه مرتبه چهارم علم، دشمن‌شناسی، تهدید‌شناسی و خطر‌شناسی است، یادآور شد: در تعالیم اسلام، دشمن‌شناسی و تهدید‌شناسی از تکالیف مهم مومنان است چراکه در طول تاریخ هر جا صدای حق بلند شده گروه ظالمان در مقابل حق صف کشی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تهدیدات ضد نظام ارزشی اسلامی جدی است، افزود: در طول تاریخ اسلام تنها در سه برهه نظام سیاسی اسلامی شکل گرفت، نخستین بار در دوره پیامبر اکرم(ص)، مرتبه دوم در پنج سال آخر حضرت علی(ع) و سومین بار در زمان پیروزی انقلاب اسلامی بود چرا که همه ائمه خواستار پی ریزی نظام اسلامی بودند ولی فرصت لازم این کار را نیافتند.

وی تصریح کرد: اتاق‌های فکر دشمن هر روز با برنامه ریزی جدید در صدد ضربه زدن به اسلام و انقلاب هستند و در این بین مجاهدان راه خدا باید بدانند که رمز پیروزی تبعیت محض از سلسله مراتب ولایت است.

رئیس اداره عقیدتی – سیاسی پدافند هوایی ارتش، خاطر نشان کرد: در قرآن کریم مجاهدان راه خدا به عدم عقب نشینی از جبهه نبرد، مبارزه برای خدا، صبر و استقامت در راه حق و عدم تنازع با یکدیگر توصیه شده‌اند و تا وقتی به این دستورات عمل کنند هیچ‌گاه شکست نخواهند خورد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران اسلام و انقلاب اقتصادی و سیاسی بیت عصمت و طهارت پیامبر اکرم عقب نشینی قرآن کریم مشکلات نظام اسلامی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر