کد خبر: 147447 A

سید محمد خاتمی در پیامی به کنگره حزب اراده ملت:

پویایی جامعه و صلاح ملت و دولت و اصلاح امور درگروی حضور و فعالیتهای همه نهادهای مدنی و در راس آنهاحزب‌های متعدد با گرایشهای متفاوت است؛ نهادهایی که واسطه‌ای مطمئن هستند میان ملت که صاحب اصلی قدرت است و قدرت متمرکز که برآمده از رای و اراده مردم ومسئول در برابر آن‌ها است

رییس جمهور اسبق کشورمان تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان نیازمند همراهی وهمدلی همه نهاد‌ها، گرو‌ها و شخصیتهایی هستیم که دل در گروی انقلاب دارند و مدافع خواست‌ها و اراده ملت و تلاشگر در جهت رفع نیازهای اساسی جامعه‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن کامل این پیام که در ششمین کنگره حزب اراده ملت قرائت شد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری کنگره(نشست) سراسری «حزب اراده ملت» رخ دادی است مبارک که در طی دورانی رکود در فعالیتهای احزاب و موانع حضور فعال تشکلهای سیاسی و صنفی در عرصه عمومی می‌تواند نوید بخش دورانی تازه و فضایی متفاوت نسبت به آنچه در سالهای گذشته وجود داشت باشد؛ با این امید که دولت تدبیر وامید درگذر جامعه از فضایی بسته وناسالم به فضای سیاسی آزاد و زمینه ساز رقابتهای قانونی، سیاسی و صنفی، همانگونه که در شعار‌ها و رویکردهای دوران انتخابات اعلام شد نقش موثر داشته باشد و موانع از سر راه همه حزب‌ها و گروه‌ها و تشکلهایی که در چارچوب قانون عزم اعتلای کشور وتقویت آرمانهای انقلاب را دارند برداشته شود و دیگر دستگاههای مسول نیز در این جهت موید دولت محترم باشند.

پویایی جامعه و صلاح ملت و دولت و اصلاح امور درگروی حضور و فعالیتهای همه نهادهای مدنی و در راس آنهاحزب های متعدد با گرایشهای متفاوت است؛ نهادهایی که واسطه‌ای مطمئن هستند میان ملت که صاحب اصلی قدرت است و قدرت متمرکز که برآمده از رای و اراده مردم ومسئول در برابر آن‌ها است

بدون تردید همراهی با دولت محترم وحمایت از آن‌ها ضمن نقد منصفانه، رویکرد‌ها وبرنامه‌ها و ارائه راهکارهای مناسب رمز وراز موفقیت در این مرحله حساس است. مرحله‌ای که کشور و ملت از یکسو با مشکلاتی مواجه است که قدرتهای بیرونی در صدد تضعیف نظام و دارای منافع متضاد با منافع ملی‌اند ایجاد می‌کنند از سوی دیگر اشتباهات و نارسایی‌هایی که علی رغم امکانات معنوی و مادی فراوان موجب مشکلات بیشتر شده است.

نشاط جامعه روبه آینده ما در گروی رقابت سالم و قانونی نهادهای مدنی در عین پایبندی به موازین اصیل انقلاب اسلامی و در چارچوب قانون اساسی و تلاش برای اجرای همه جانبه آن از سوی نهادی حکومتی ونهادهای مردمی است.

به حمدلله نشانه این تحول را(هر چند نه چندان پررنگ) در ماههای اخیر می‌بینیم. برای دبیر کل محترم حزب اراده ملت و نیز نشست سراسری آن آرزوی موفقیت می‌کنیم.

انتخابات انقلاب انقلاب اسلامی جامعه دولت رقابت قانون قانون اساسی ملت خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر