کد خبر: 147904 A

باهنر در نشست جامعه اسلامی مهندسین:

امروز با سیاستهای جدید مقام معظم رهبری یعنی نرمش قهرمانانه ما وارد فاز بازی برد - برد شده ا یم و حاضریم این بازی را به شرط برد - برد ادامه دهیم، اما اگر رقیب به فکر بازی برد - باخت باشد ما در آن سابقه‌ای طولانی داریم و این به صرف رقیب نیست.

دبیر کل جامعه مهندسین گفت: این مذاکرات تنها محدود به مسئله هسته‌ای است. اگر قرار باشد حرفهای بی‌ربط را توسعه دهد و درباره جنگ افزارهای رزمی و موشک‌ها سخن بگویند اگر خواستند در عمل به آن‌ها نشان خواهیم داد موشک‌هایمان چقدر برد وقدرت دارد، توسعه دادن به مذاکره به بحثهای دیگر خط قرمز ماست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین به مسئله ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری پرداخت و اظ‌ها رداشت: این سیاست‌ها طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و بررسی مقام معظم رهبری اصلاح و پس از آن ابلاغ می‌شود، به دلیل تعامل قوی مسئولان دفتر رهبری با اعضای مجمع خوشبختانه سیاستهای ابلاغی با کمترین تغییر ابلاغ شد.

وی علاوه برتاثیر بسزای این ابلاغیه در روند اقتصادی کشور تصویب و ابلاغ آنرا در زمان مناسب توصیف کرد و افزود: ما درگیر مذاکراتی سخت بغرنج و جدی با گروه ۵ + ۱ هستیم. موضع ما درباره گفتگو‌ها روشن و شفاف است. مذاکره کنندگان علاوه بر آنکه سردار ایران هستند که در جنگ جدی دیپلماتیک کار را دنبال می‌کنند، از سوی نظام جمهوری اسلامی تفاهم نامه به دقت رصد می‌شود ما به رقیبمان خوش بین نیستیم و به شدت بدبینیم، اما در تعهداتمان مادامی که طر ف مقابل به آن پایبند باشد، پایبند خواهیم ماند

باهنر مدل توافق نامه ایران و غرب را مدل همه یا هیچ دانست و افزود: اگر یکی از این تفاهمات لغو شود هیچ می‌شود. آژانس اعلام کرده طرف ایرانی به انجام تعهدات خود پایبند بوده، البته طرف مقابل هم شروع به اجرای تفاهمات کرده، اما حرفهای بی‌ربط هم زیاد زده می‌شود، برخی از این حرف‌ها برای مصرف داخلی است، اما اگر برخی از این حرف‌ها در مرحله اجرایی قرار گیرد داستان هیچ پیش می‌آید.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما همواره با آمریکا در مسابقه برد وباخت شرکت کرده‌ایم. امروز آمریکایی‌ها خود قضاوت کنند که در ۵۰ سال اخیر کدام طرف بازی را برده و کدام طرف باخته. امروز با سیاستهای جدید مقام معظم رهبری یعنی نرمش قهرمانانه ما وارد فاز بازی برد - برد شده ا یم و حاضریم این بازی را به شرط برد - برد ادامه دهیم، اما اگر رقیب به فکر بازی برد - باخت باشد ما در آن سابقه‌ای طولانی داریم و این به صرف رقیب نیست.

دبیر کل جامعه مهندسین افزود: این مذاکرات تنها محدود به مسئله هسته‌ای است. اگر قرار باشد حرفهای بی‌ربط را توسعه دهد و درباره جنگ افزارهای رزمی و موشک‌ها سخن بگویند اگر خواستند در عمل به آن‌ها نشان خواهیم داد موشک‌هایمان چقدر برد وقدرت دارد، توسعه دادن به مذاکره به بحثهای دیگر خط قرمز ماست.

وی ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این شرایط را حساس توصیف کرد و با اشاره به اینکه کمتر از ۳۰ درصد مشکلات ما به تحریم‌ها بر می‌گردد و ۷۰درصد آن مربوط به ندانم کاریهای و سیاستهای داخلی است، خاطر نشان کرد: سنگین‌ترین و شدید‌ترین تحریم‌ها در سالهای اخیردربعد مسائل نظامی به ما تحمیل شده است. تمر کز تحریم روی فن آوری‌های نو، موشکی و نظامی بوده است، ولی ما در زمان تحریم بیشترین پیشرفت‌ها را در همین زمینه داشته‌ایم. در مسئله جنگ افزار در زمان تحریم کسی به ما کمک نکرد، اکنون باور کنید تکیه بر امکانات داخلی سرمایه تجیهزات و سرمایه انسانی، راه نجات اصلی ما است اگر خوشبختی را در آنطرف آب جستجو کنیم شکست خورده‌ایم.

باهنر در پایان با تاکید برا ینکه کافی نیست که موضوع اقتصاد مقاومتی تنها چندروزی در صدر خبر‌ها باشد، افزود: اقتصاد مقاومتی راه پرحجم وموثر ماست که باید اجرای آنرا کلید بزنیم.

اقتصاد مقاومتی ایران بازی جامعه جامعه اسلامی مهندسین رئیس مجلس شورای اسلامی سرمایه مجمع تشخیص مصلحت نظام مقام معظم رهبری داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر