کد خبر: 151198 A

رئوفیان در گفت وگو با ایلنا:

از دولت آقای روحانی انتظار حسن تدبیر است تا امید پدیده آمده در جامعه و دیوار آن مستحکمتر و این اتحاد و همدلی میان مردم و دولت قوی‌تر شود تا در سایه این همدلی و اتحاد و نیز تبعیت از رهبری بتوان از موانع رد شد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین از افراطیون جناح‌های سیاسی خواست تا به دور از تنش زدایی و ادبیات خشن به نقد منصفانه دولت بپردازند و برخی بزرگان نیز بگونه‌ای سخن نگویند که به جای امید در کشور موجب یاس و از هم گسیختگی در جامعه شود.

ابوالقاسم رئوفیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در ارزیابی خود از فعالیت افراطیون جناح‌های سیاسی و اثر اقدامات آنان بر روند کار دولت تدبیر و امید، گفت: متاسفانه به رغم اینکه رییس دولت بنای تعامل با همه جناح‌ها را دارد اما از ناحیه برخی تندرو‌ها مشاهده می‌کنیم که تصمیم به خدشه دار کردن این اقدام و ناکام گذاشتن این اراده دولت گرفته‌اند و در این مسیر از هیچ اقدامی فرو گذاری نمی‌کنند که به صلاح ملت و کشور نیست.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه دولت روحانی با تشکل‌های فعال و مقتدر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا تعامل برقرار کرده است، ‌ پاسخ مناسب از سوی تشکل‌های سیاسی به این رویکرد دولت را موجب اقتدار و به نفع نظام دانست.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به سیاست تنش زدایی و پرهیز از ادبیات خشن و حرف‌های نیش دار از سوی دولت، گفت: متاسفانه در گذشته نیز شاهد بوده‌ایم که گروهی مخصوصا برخی چهره‌های تاثیرگذار با اظهارات و مواضعی که می‌گیرند مردم را دچار یاس و سردرگمی می‌کنند و اخیرا هم شاهد هستیم که نحوه برخورد آنان با این دولت بیشتر شده است تا جایی که برخی از وزرا و مدیران دولتی را وابسته به بیگانه می‌دانند.

وی بر نقش علما، روحانیون و بزرگان در ایجاد وحدت و همدلی میان اقشار جامعه و حمایت از دولت تاکید کرد و ادامه داد: البته دولت باید به انتقادات دلسوزانه توجه جدی داشته تا بتواند از این طریق بهتر بر مشکلات موجود فائق بیاید. از دولت آقای روحانی انتظار حسن تدبیر است تا امید پدیده آمده در جامعه و دیوار آن مستحکمتر و این اتحاد و همدلی میان مردم و دولت قوی‌تر شود تا در سایه این همدلی و اتحاد و نیز تبعیت از رهبری بتوان از موانع رد شد.

رئوفیان در مورد تغییر مواضع برخی افراد که در گذشته اطاعت از رییس جمهور را اطاعت از خدا دانسته و در حال حاضر‌‌ همان افراد رییس جمهور فعلی را دروغ گو می‌خوانند نیز اظهار کرد: طبیعتا چنین حرف‌هایی به جای امید، موجب یاس، ‌ ناامیدی و از هم گسیختگی می‌شود که نتیجه آن نیز جز بی‌اعتمادی مردم به مسئولان نخواهد بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مردم به خوبی متوجه این تغییر مواضع شده و نسبت به آن‌ها دچار شگفتی می‌شوند، خاطرنشان کرد: البته این افراد همان‌هایی هستند که در ابتدای دوره رییس جمهور قبلی همواره از او حمایت و پشتیبانی می‌کردند اما در اواخر دولت سابق شروع به نقد رییس جمهور گذشته کرده و حتی از او تبری می‌جویند. آن‌ها به دست خود رییس جمهور سابق را ابتدا از فرش به عرش و در سال‌های آخر دولت دهم نیز مجدد او را از عرش به فرش آوردند.

وی تاکید کرد: این افراط و تفریط از افراد تاثیرگذار اصلا پذیرفته نیست. توقعی که از چنین افرادی می‌رود این است که هرگاه سخن گفتند افراد جامعه از مواضع آنان احساس آرامش کنند. هفت ماه از عمر دولت جدید نگذشته و مقام معظم رهبری نیز بار‌ها با تعابیری که نشان دهنده نگاه مثبت ایشان به رییس جمهور و دولت جدید است، اما برخی که او را کذاب می‌خوانند جای تامل دارد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در پایان عنوان کرد که از بزرگان انتظار می‌رود که در راستای اتحاد و انسجام حرکت و انتقادات خود را منصفانه و دلسوزانه و نه با ادبیات خشن و نیش زبان مطرح کنند.

رئوفیان افراط گرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر