کد خبر: 151460 A

فرمانده ارشد سپاه در جنوب شرق اظهار کرد: هدف از انجام سلسله رزمایش‌های «الی بیت ‏المقدس» به صورت هر ساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است.

صبح امروز - جمعه - پس از برگزاری صبحگاه مشترک مرحله اصلی رزمایش الی بیت المقدس در استان کرمان آغاز شد.

به گزارش ایلنا، سردار «نوری» فرمانده ارشد سپاه در جنوب شرق در جمع بسیجیان شرکت کننده در رزمایش الی بیت المقدس کرمان گفت: بیداری اسلامی از برکت اسلام و نفوذ معنوی بسیج است و امروز صهیونیست‌ها تشکیل بسیج در جهان اسلامی را در کنار گوش خود حس می‌کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی ایران مملو از قهرمان است اظهار کرد: علما، مراجع، جانبازان، خانواده شهدا و بسیجیان فرزند روح خدا از جمله این قهرمانان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع ۵۸ گردان برادران الی‌بیت‌المقدس ۲۹ گردان به عنوان رزمایش منطقه‌ای دفاع از کوی و برزن و ۲۹ گردان هم در عملیات پدافند غیرعامل و مقابله با ناآرامی‌های داخلی شرکت می‌کنند.

نوری افزود: همچنین دو گردان‌ کوثر از خواهران بسیجی در عملیات امداد و نجات رزمایش الی‌بیت‌المقدس استان کرمان حضور دارند.

فرمانده ارشد سپاه در جنوب شرق اظهار کرد: هدف از انجام سلسله رزمایش‌های «الی بیت ‏المقدس» به صورت هر ساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است.

وی افزود: این رزمایش‏‌ها با هدف ایجاد و افزایش مهارت‏های عمومی ارکان و اجزای گردان‏های بیت‏ المقدس متناسب با مأموریت‏‌ها و به منظور یادآوری و بازآموزی آموزش‏‌ها برای ارکان گردان‏‌ها، افزایش توان و آمادگی‏های رزمی بسیجیان، روحیه ایثارگری و همچنین حفظ و انسجام گردان‏‌ها اجرا می‌شود.

نوری خاطرنشان کرد: در این رزمایش، برنامه‌های تاکتیک‏های تاخت، هلی برن، ضد هلی برن، پدافند دورادور، پدافند غیرعامل، راهپیمایی‌های تاکتیکی شبانه، کنترل معابر اصولی، دفاع از مراکز حساس با رعایت اصول پدافند غیرعامل پیش‌بینی شده است.

رزمایش الی بیت المقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر