کد خبر: 162506 A

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در نمازجمعه:

همه مستکبران خود را آقابالاسر همه ملت‌ها می‌دانند که نمونه شاخص آن عملکرد آمریکا است / مسئولان آمریکا بدون استثناء بدنبال براندازی ایران بوده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه مسئولان مذاکره‌کننده وقتی وارد مذاکره می‌شوند، نگاه‌شان این باشد که با دشمنی کینه‌توز و غیرقابل اعتماد طرفند، بیان کرد: خوشبختانه مسئولان ما نیز بر این نگاه تاکید کرده‌اند اما همانطوری که در مذاکره همآوردی می‌کنند در عرصه سیاسی نیز وقتی رئیس‌جمهور آمریکا دری وری می‌گوید رئیس جمهور ما محکم به دهانشان بزند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس اشاره کرد و گفت: کارتر در خاطراتش گفته است که من سه بار در زمان ریاست‌جمهوری‌ام گریه کردم؛ ‌ اولین بار زمانی بود که دانشجویان پیرو خط امام سفارتمان و به تعبیر ما لانه جاسوسی را اشغال کردند؛ ‌ دومین بار زمانی که امام اظهار داشتند که آمریکا شیطان بزرگ است و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی ادامه داد: سومین بار زمانی بود که شش ماه به شکل سری برای نجات گروگان‌ها و به تعبیر ما جاسوس‌ها تلاش کردم و خبر دادند که هواپیماها آتش گرفته و سوخته و به تعبیری شن‌ها سربازان خدا شدند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خود بزرگ‌بینی را از نشانه‌های همه طغیان‌گران دانست و تصریح کرد: همه مستکبران خود را آقابالاسر همه ملت‌ها می‌دانند که نمونه شاخص آن عملکرد آمریکا است مگر شما چه‌کاره هستید که در امور اکراین دخالت می‌کنید؟

خاتمی ادامه داد: معاون رئیس جمهور آمریکا به اکراین می‌رود و پس از خروج وی از اکراین مردم به خاک خون کشیده می‌شوند، ابرجنگ در آنجا سایه افکنده و این نشان خلق و خوی استکباری است مگر شما چه‌کاره هستید که از آن سر دنیا برای فلسطین، سوریه، ‌ افغانستان و عراق اظهارنظر می‌کنید و بر علیه کشور ما قطعنامه صادر می‌کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام ایران، نظامی کاملا دموکراتیک و مردمی است، خاطرنشان کرد: مردم ایران در یک انتخابات کاملا دموکراتیک با ۹۸ درصد آراء نظام دلخواهشان را انتخاب کردند اما از روز اول تا الان آنی از توطئه باز نایستاد و راز اشغال لانه جاسوسی هم همین بود و آفرین بر آنان.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: اگر کشورهایی مانند مصر از تجربه کشور ما استفاده می‌کردند هم‌اینک این وضع در کشورشان شکل نمی‌گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئولان آمریکا بدون استثناء به دنبال براندازی ایران بوده‌اند، اذعان داشت: اگر آنها کاری نکردند به این دلیل است که کاری نتوانستند بکنند. قرار بود بعد از توافقنامه مثل بچه آدم حرف بزنند اما سه تحریم و ۱۵ تهدید نظامی در کلام‌شان بوده است.

خاتمی با اشاره به مصادره ساختمان بنیاد علوی یاد‌آور شد: این بنیاد ربطی به دولت ندارد و به کارهای انسان‌دوستانه و فرهنگی مشغول است اما توسط دادگاهی در نیویورک مصادره شده و کاخ سفید موافقت کرده تا درآمد فروش حاصل از آن ر ا به کسانی که مدعی هستند توسط اقدامات ایران کشته شده‌اند بدهند و این در حالی است که ایران هیچگاه حامی تروریست نبوده و این آمریکا است که در خط اول تروریست و رژیم صهیونیستی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه مسئولان مذاکره‌کننده وقتی وارد مذاکره می‌شوند، نگاه‌شان این باشد که با دشمنی کینه‌توز و غیرقابل اعتماد طرفند، بیان کرد: خوشبختانه مسئولان ما نیز بر این نگاه تاکید کرده‌اند اما همانطوری که در مذاکره همآوردی می‌کنند در عرصه سیاسی نیز وقتی رئیس‌جمهور آمریکا دری وری می‌گوید رئیس جمهور ما محکم به دهانشان بزند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم با بیان اینکه مردم ما مسئولان شجاع و با حماسه را دوست دارند، افزود: نکند که در عرصه سیاسی و فضای مجازی این نگاه باشد که جواب بدی را با خوبی داد این برای خودی‌هاست و نه دشمن، چرا که مولا علی(ع) راه را نشان داده و گفته در برابر دشمن باید محکم ایستاد و سنگ را به طرفش پرتاب کرد.

وی با اشاره به تفکری که معتقد است اگر مذاکرات شکست بخورد نظام نیز شکست می‌خورد، ابراز داشت: آنها اعتقاد دارند که بدون آمریکا نمی‌شود زندگی کرد و اگر با آمریکا روابط ایجاد شود همه چیز گل و بلبل می‌شود. والله همه اینها دروغ است.

خاتمی با تاکید بر اینکه ملت ایران، ملت مقتدری است، به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: شما مردمی هستید که در هشت سال با همین دوئل استکباری جنگیدید و ایستادگی کردید.

عضو مجلس خبرگان رهبری ایستادگی ملت ایران در برابر دوئل استکباری را مشروط به سه عامل دانست و گفت: شرط اول، ‌ این است که با خدا رفیق باشیم و به استقبال فرصت‌های معنوی برویم. شرط دوم، ‌ صبر است چرا که تا دشمن است جهاد نیز است و شرط سوم، ‌ تقواست و ما باید در عرصه‌های مختلف خداباورانه رفتار کنیم.

ایران جاسوسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطبه های نماز جمعه سوریه شاخص گریه نماز جمعه ملت خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر