کد خبر: 195899 A

رییش دانشگاه شیراز:

باید سعی کنیم آستانه تحمل و سعه صدر خود را بالا ببریم و باور کنیم که باید دیدگاه‌های مخالف خود را تحمل کنیم. / پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شده که در چند سال گذشته و در دانشگاه شیراز ۳ دانشجوبه صورت غیر قانونی از شرایط بورسیه استفاده کرده‌اند.

رییس دانشگاه شیراز مطبوعات را چشم گوش باز جامعه دانست و افزود: همه ما نیازمند نقد منصفانه هستیم که نقاط ضعف برطرف شود مطبوعات مسئلیت سنگین امر به معروف و نهی از منکر دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، دکتر مجید ارشادلنگرودی که صبح امروز یکشنه، ۲۶ مرداد، در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت افزود: دانشگاه مکان ایجاد تهدید و ارعاب نیست.

وی با اشاره به حضور برخی شخصیت‌های سیاسی در چند ماه گذشته در دانشگاه شیراز و حاشیه‌های بوجود آمده در برخی از این جلسات گفت: باید سعی کنیم آستانه تحمل و سعه صدر خود را بالا ببریم و باور کنیم که باید دیدگاه‌های مخالف خود را تحمل کنیم.

رییس دانشگاه شیراز در عین حال افزود: ملاک و معیار تصمیم گیری در دانشگاه قوانین این حوزه است، بنابراین با افرادی که باعثایجاد خسارت به اموال دانشگاه شده‌اند، براساس قانون و مقررات برخورد می‌شود.

وی با اشاره به مطرح شدن بحثاستیضاح فرجی دانا در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتقاد دارم مجلس وظیفه نظارت و عملکرد دولت را دارد، اما انتخاب همکاران یک وزیر، نباید بهانه‌ای برای طرح استیضاح وی در مجلس باشد.

ارشاد لنگرودی ادامه داد: اگر یک چهره علمی برای تصدی پست وزارت به مجلس معرفی می‌شود و به هر دلیلی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نمی‌شود به این معنی نیست که در جای دیگر نباید از توان وی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش عالی مدیون این افراد است، افزود: نباید خدمات وزیر و مدیران وزارت علوم را نادیده بگیریم و باور کنیم که انتخاب همکاران هر وزیر در اختیارات خودش است.

ارشاد لنگرودی دیدگاه و نظر دانشگاهیان در خصوص عملکرد فرجی دانا را بهترین ملاک در خصوص عملکرد وی دانست و در ادامه به تلاش‌های انجام شده در مجلس برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه نزدیک بودن سال تحصیلی جدید و لزوم توجه به مبحثتولید علم، به صلاح نیست که دستگاه متولی آموزش عالی کشور در چنین شرایطی دچار حاشیه باشد.

وی با طرح این سئوال که آیا در مدت حضور فرجی دانا به عنوان وزیر آرامش در دانشگاه وجود نداشته است افزود: اگر تولید علم که دغدغه مقام معظم رهبری در دانشگاه هاست را مورد ملاک قرار دهیم، می‌بینیم که دانشگاه در یک سال گذشته در فضایی آرام به تولید علم پرداخته است.

رییس دانشگاه شیراز در ادامه بورسیه را یک بحثقانونی دانست و افزود: این موضوع مشکل جدی نیست و می توان بر اساس قانون و آیین نامه مشخص شده در خصوص آن اقدام کرد.

ارشاد لنگرودی بورسیه را حق مردم دانست و با اشاره به اینکه پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شده که در چند سال گذشته و در دانشگاه شیراز ۳ دانشجوبه صورت غیر قانونی از شرایط بورسیه استفاده کرده‌اند، افزود: در این موضوع بر اساس قانون و مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

آموزش عالی آیین نامه استیضاح امر به معروف و نهی از منکر جامعه دولت قانون مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری بورسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر