کد خبر: 202747 A

دادستان کل کشور:

ما توانسته‌ایم با هر گونه جریان و توطئه از ناحیه دشمنان مقابله کنیم و هرگز اجازه نخواهیم داد با این تهدیدات به ما ضربه بزنند

دادستان کل کشور گفت: ما توانسته‌ایم با هر گونه جریان و توطئه از ناحیه دشمنان مقابله کنیم و هرگز اجازه نخواهیم داد با این تهدیدات به ما ضربه بزنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه نشست معاونین سیاسی - امنیتی و اجتماعی استانداری سراسر کشور گفت: ما در این جلسه به بررسی مسائل سیاسی، امنیتی کشور پرداختیم که نقش معاونین امنیتی و سیاسی در هماهنگی این مسائل بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: امروز ما با توجه به رهنمودها و هدایت‌های مقام معظم رهبری باید بتوانیم از همه چالش‌های پیش‌رو عبور کنیم. ما امروز در منطقه از نظر امنیت اولین کشور هستیم و توانسته‌ایم بسیاری از تهدیدات را از خودمان دور کنیم که این به همت تلاش مرزبانان و دیگر تلاش‌گران در این زمینه است.

دادستان کل کشور گفت: ما توانسته‌ایم با هر گونه جریان و توطئه از ناحیه دشمنان مقابله کنیم و هرگز اجازه نخواهیم داد با این تهدیدات به ما ضربه بزنند.

رئیسی با توجه به اینکه در جامعه ما باید محور قانون وقانون گرایی باشد گفت: توجه به قانون و قانون‌گرایی باعثتحقق عدالت و جلوگیری از مسائل توطئه‌ای می‌شود.

رئیسی در مورد دستور کار دادستانان کل کشور گفت: آنها همکاری خوبی با شورای تامین استان‌ها دارند که این موضوع می‌تواند باعثقانون‌گرایی و جلوگیری از ارتکاب جرم شود.

دادستان کل کشور در مورد معضل مواد مخدر بیان کرد: این موضوع نیز که هر چند به ظاهر انتفاعی است اما قدرت‌های بزرگ در گسترش آن دست داشته‌اند که می‌توانیم این موضوع را در افغانستان از نظر کمی و کیفی از زمان اشغال امریکا ببینیم.

وی اضافه کرد: اما جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در جهت برخورد با این موضوع گام برداشته است و به صورت جدی پیگیر این موضوع می‌باشد.
رئیسی در پاسخ به سوالی در مورد حکم رحیمی و مرتضوی گفت: درباره این موضوع بارها صحبت شده است و اگر موضوع جدیدی باشد باید از آقای محسنی سخنگوی قوه پیگیری کرد.

افغانستان جامعه جرم جمهوری اسلامی ایران قانون مقام معظم رهبری مواد مخدر کشور توطئه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر