کد خبر: 202813 A

ناوگروه گشتی ندسا در حین عملیات گشت به یک فروند لنج باری در ۳۵ مایلی بندر جاسک مشکوک شد که پس از تعقیب این شناور و متوقف کردن آن، عملیات بازرسی انجام شد که در جریان بازرسی، این محموله سوخت قاچاق شناسایی و کشف گردید

در جریان عملیات گشت و شناسایی ناوگروه شهید رنجبر پایگاه دریایی امامت نیروی دریایی سپاه، محموله ۲۵۰۰۰۰ لیتری سوخت قاچاق شناسایی و توقیف شد.

به گزارش ایلنا، این محموله ۲۵۰۰۰۰ لیتری سوخت در حالی کشف شد که رزمندگان ناوگروه شهید رنجبر ندسا در حال انجام گشت های روزانه در شعاع عملیاتی و مأموریتی خود در ورودی تنگه هرمز و دریای عمان بودند.

ناوگروه گشتی ندسا در حین عملیات گشت به یک فروند لنج باری در ۳۵ مایلی بندر جاسک مشکوک شد که پس از تعقیب این شناور و متوقف کردن آن، عملیات بازرسی انجام شد که در جریان بازرسی، این محموله سوخت قاچاق شناسایی و کشف گردید.

در جریان توقیف این شناور، ۱۲ قاچاقچی که همگی اتباع بیگانه هستند، دستگیر شدند که در بازجویی اولیه اطلاعاتی از مبدأ و مقصد، خریداران و… ارائه داده و اذعان کردند محموله های سوخت خود را قایق های بومی خریداری و جمع آوری می کنند و در این نوبت قصد انتقال و فروش محموله در کشور سومالی را داشتند.

گفتنی است محموله توقیف شده به همراه قاچاقچیان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی رسیدگی به پرونده، تحویل مقامات قضایی گردید.

تنگه هرمز سومالی عمان قاچاق سپاه کشف دریایی عملیات بازرسی محموله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر