کد خبر: 208838 A

دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

عجیب است که کشورهای غربی به جای اینکه کشور جمهوری اسلامی را مورد تشویق قرار دهند ما را تهدید می‌کنند که چرا برای مجرمین مواد مخدر حکم اعدام صادر می‌شود

دادستان کل کشور بر لزوم فعال‌تر شدن بخش‌های دیپلماسی کشور در سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد و گفت: دستگاه دیپلماسی باید فریاد مظلومیت نهاد جمهوری اسلامی را به گوش جهانیان برساند به نحوی که کشورهای غربی که زیر چتر آنها مواد مخدر تولیدمی شود، مورد محاکمه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در حاشیه همایش ملی پیشگیری از جرم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با رفتار دوگانه کشورهای غربی نسبت به مبارزه با موادمخدر گفت: بر کسی پوشیده نیست که مرکز تولید مواد مخدر کشور افغانستان است که زیر چتر حمایت نیروهای ناتو و بویژه آمریکا صورت می‌گیرد.

دادستان کل کشور در ادامه این مطلب افزود: امروز مسئله تهدید از جانب مواد مخدر بدون هیچ تردیدی زیر چتر حمایت کشورهای غربی صورت می‌گیرد و ما این را جنایتی علیه بشریت می‌دانیم چرا که حیات نسل‌ها را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و در این راستا تاکنون هزاران شهید را تقدیم کرده‌ایم. عجیب است که کشورهای غربی به جای اینکه کشور جمهوری اسلامی را مورد تشویق قرار دهند ما را تهدید می‌کنند که چرا برای مجرمین مواد مخدر حکم اعدام صادر می‌شود.

رئیسی بر لزوم فعال‌تر شدن بخش‌های دیپلماسی کشور در سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد و گفت: دستگاه دیپلماسی باید فریاد مظلومیت نهاد جمهوری اسلامی را به گوش جهانیان برساند به نحوی که کشورهای غربی که زیر چتر آنها مواد مخدر تولیدمی شود، مورد محاکمه قرار گیرند.

دادستان کل کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نحوه برخورد قوه قضاییه با مسئله اعتیاد خاطر نشان کرد: مسئله معتادین با توجه به قانون وظیفه‌ای است که به عهده دولت گذاشته شده که باید معتادین جمع آوری و بازپروری شوند و در مرحله بعد به جامعه برگردانده شوند.

وی ادامه داد: به عقیده من تاکنون در خصوص بازپروری معتادین اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نیست و بخش‌های دیگر مانند بهزیستی نیز باید در این زمینه فعال شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با پیگیری پرونده خاوری گفت: ا ین پرونده در حال پیگیری است ودستگاه قضایی نیز مصمم به برگرداندن وی از طریق پلیس بین الملل است و امیدواریم با پیگیری هایی که صورت گرفته وی به کشور برگردانده شده و مورد محاکمه قرار گیرد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص دستگیری دوازده نفر در رابطه با پیامهای موهن در مورد امام(ره) گفت: اجمالا عوامل اصلی این پیامک ها شناسایی شده اند و مورد برخورد قرار گرفته اند.

افغانستان پیامک جرم جمهوری اسلامی دولت سازمان های بین المللی سید ابراهیم رئیسی کشورهای غربی مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر