کد خبر: 211618 A

محسن رضایی در جمع خبرنگاران:

طرح رسیدگی به اموال مسئولان دچار هیچ حاشیه‌ای نشده است چراکه اگر ما می‌خواستیم به نظر شورای نگهبان عمل کنیم، کل این طرح رد می‌شد و اصول قانون اساسی معتل می‌ماند اما ما به دنبال عملیاتی شدن آن هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه احمدی‌نژاد اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است، تاکید کرد: من به جای اشخاص نظر نمی‌دهم و بهتر است آقای احمدی‌نژاد بگویند که هنوز مجمع را قبول دارند یا ندارند. به هرحال و ایشان در جلسات شرکت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن رضایی در حاشیه همایش تبیین سیاست‌های کلی نظام در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه تلاش‌هایی که در شرایط تحریم اقتصادی از سوی دولت آغاز شده را مثبت ارزیابی می‌کنیم ولی به ابتکار و نوآوری بیشتری نیاز داریم. اقتصاد ایران در یک تحریم شدید و یک جنگ اقتصادی جدی که به نوآوری و ابتکار جدی نیاز دارد تا از این شرایط خارج شود.

وی درباره طرح رسیدگی به اموال مسئولان خاطرنشان کرد: این طرح دچار هیچ حاشیه‌ای نشده است چراکه اگر ما می‌خواستیم به نظر شورای نگهبان عمل کنیم، کل این طرح رد می‌شد و اصول قانون اساسی معتل می‌ماند اما ما به دنبال عملیاتی شدن آن هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما برای عملیاتی شدن طرح رسیدگی به اموال مسئولان با کار‌شناسان در این زمینه مشاوره می‌کنیم. از این رو اصل این طرح به تصویب رسیده و تا ظهر در سه جلسه دیگر نیز به اتمام می‌رسد.

رضایی در خصوص سیاست‌های کلی نظام تصریح کرد: ما چند کار را به موازات برای نظارت شروع کردیم و ابتدا دولت، مجلس و قوه قضاییه باید درباره مفهوم سیاست‌های کلی توجیه شوند.

وی با بیان اینکه ما باید نظارت بر سیاست‌های کلی را با کمک خود دستگاه‌ها آغاز کنیم تا دیگر نیازی به دستگاه‌های عریض و طویل نداشته باشیم در خصوص مشکل نظارت گفت: بزرگ‌ترین مشکل در این زمینه نظام اداری و فرهنگ اداری کشور است که عمر ۱۰۰ ساله دارد و در عین حال با سیاست‌های کلی نظام آشنا نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان در خصوص مخالفت احمدی‌نژاد با مجمع تشخیص نظام و حضورش در مجمع یادآور شد: من به جای اشخاص نظر نمی‌دهم و بهتر است خود ایشان بگویند که هنوز مجمع را قبول دارند یا ندارند. به هرحال و ایشان در جلسات شرکت می‌کند.

احمدی نژاد اقتصاد ایران جنگ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان عضو مجمع تشخیص مصلحت قانون اساسی قوه قضاییه مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر