کد خبر: 213342 A

با حضور وزیر دفاع‎؛

این کارخانه با زیربنای ۱۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع و ظرفیت تولید سالانه ۵/۲ میلیون آمپر ساعت انواع باتری های تخت و استوانه ای قابل شارژ برای مصارف نظامی و غیرنظامی قادر خواهد بود نیاز کشور بخصوص نیروهای مسلح در این بخش را تأمین کند.

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نخستین کارخانه تولید باتری لیتیومی در کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، سردارحسین دهقان در آیین افتتاح این کارخانه طی سخنانی با تبریک خجسته ایام عید سعید غدیر خم، تأمین و توسعه منابع انرژی های نو را از اهداف راهبردی وزارت دفاع در تأمین نیازهای متنوع نیروهای مسلح در این زمینه ذکر کرد و افزود: با این راهبرد بحمدالله امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از نخستین کارخانه تولید نسل جدیدی از ذخیره سازهای انرژی موسوم به باتری های لیتیومی به دست متخصصان و صنعتگران اقتدارآفرین سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع هستیم.

وزیر دفاع گفت: این کارخانه با زیربنای ۱۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع و ظرفیت تولید سالانه ۵/۲ میلیون آمپر ساعت انواع باتری های تخت و استوانه ای قابل شارژ برای مصارف نظامی و غیرنظامی قادر خواهد بود نیاز کشور بخصوص نیروهای مسلح در این بخش را تأمین کند.

سردار دهقان افزود: باتری لیتیومی در صنایع نظامی نظیر تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی مثل بی سیم همچنین در صنایع غیرنظامی مثل انواع باتری تلفن های همراه، انواع رایانه ها، دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهای الکتریکی، سامانه های تولید الکتریسیته تجدیدپذیر نظیر ذخیره ساز انرژی های خورشیدی و بادی، پاور بانک ها، UPS و تأمین انرژی سیستم های مخابراتی و شبکه های تلفن همراه کاربرد دارد.

وزیر دفاع با بیان اینکه باتری های لیتیومی نسل جدیدی از ذخیره سازهای انرژی هستند گفت: این باتری ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد همچون چگالی انرژی و سطح ولتاژ بالا، بتدریج جایگزین انواع باتری های دیگر شده است و آینده ذخیره سازهای انرژی متعلق به این باتری ها خواهد بود.

سردار دهقان افزود: این کارخانه علاوه بر اشتغال زایی مناسب، از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری می کند و با صراحت می توان گفت این اقدام با ارزش از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

وزیر دفاع تصریح کرد: مدیریت و کار جهادی برای روزآمدسازی تجهیزات نیروهای مسلح منجر به راه اندازی این کارخانه گردید و این روند به حول و قوه الهی در وزارت دفاع و صنایع وابسته با جدیت تداوم خواهد داشت.

دهقان، با تشکر و قدردانی از مدیران، متخصصان و صنعت گران خدوم و خستگی ناپذیر سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع گفت: اینگونه اقدامات که تأثیرات بسیار مثبتی در تقویت بنیه دفاعی و اقتصاد کشور دارد بی تردید رضایت و خرسندی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران و نیروهای مسلح را در پی خواهد داشت و زمینه را برای بهره برداری از فناوری های نو که در لبه دانش می باشند بیش از پیش فراهم می کند.

ارز الکتریسیته ایران باتری تلفن های همراه رهبر معظم انقلاب اسلامی صنعت نیروهای مسلح وزیر دفاع وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر