کد خبر: 214335 A

خطیب جمعه تهران خطاب به عربستان:

کیست که نداند گروهک داعش را دلارهای نفتی شما تولید کرد. کیست که نداند هر تروری که در جهان اسلام صورت می گیرد با دلارهای شما است. شما نه تنها بخشی از مشکل که تمام مشکل هستید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با انتقاد از صدور حکم برای آیت‌الله شیخ نمر از سوی دادگاه عربستان گفت: یچاره و عقده‌ای هستید و عقده تان را با فحش به ایران دنبال می کنید.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با نمونه دانستن خانواده حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: روز دوشنبه روز خانواده نامگذاری شده است و باید دید که در زندگی این دو بزرگوار چه گذشته است که سبک زندگی مهم همین زندگی است نه زندگی که شبکه‌های بیگانه و از خدا بی‌خبر به عنوان الگو برای مردم معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: هفته گذشته سی و امین سالگرد تشکیل وزارت اطلاعات بود. امام راحل(ره) به کارکنان این وزارت خانه یک مدال قیمتی داد که این مدال سربازان گمنام امام زمان(عج) بود. این وزارت‌خانه از زمان تاسیس تاکنون خدمات ارزشمندی به نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است. تحرکات شیطنت‌آمیز دشمنان علیه انقلاب پیوسته مورد رصد ماموران خدمتگزار این وزارت خانه قرار داشته است. بسیاری از توطئه‌ها که توسط این سربازان رصد می‌شده در نطفه خفه شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: منزوی کردن جریان نفاق، دستگیری ریگی سرکرده آدم‌کش‌های جنوب شرق کشور از جمله دیگر خدمات وزارت اطلاعات بوده است. همچنین چندی پیش شاهد برخورد این وزارت خانه با سایت‌های تفرقه افکن بودیم که این موضوع نیز در خور تحسین است.

خاتمی با اشاره به فرارسیدن ایام ماه محرم خاطر نشان کرد: محرم سال ۱۴۳۶ هجری قمری در راه است. هزار و سیصد و هفتادو پنج سال از داغ ابی عبدالله(ع) می گذرداما مردم ما به گونه‌ای به استقبال این عزا می‌روند که انگار همین دیروز رخ داده است. اما من به مداحان که تجسم هنر آیینی هستند توصیه می‌کنم که هدفمند بخوانند و سبک خودی داشته باشند نه بیگانه.

خطیب جمعه تهران با اشاره به حوادثپس از انتخابات سال ۸۸ یادآور شد: فتنه ۸۸ یک زخم کهنه در تاریخ انقلاب است. فتنه‌ای که در یک سوی آن تمامی دنیای استکبار از سلطنت‌طلب و منافق گرفته تا رقاصه و استحاله شده قرار داشتند و در سوی دیگر آن مردم بودند و ولایت. فتنه‌ای که در حقیقت مقابله با جمهوریت نظام بود، ناکامان انتخابات می گفتند از جایی که آنها رای نیاورده‌اند انتخابات باطل است که این موضوع مغایرت با جمهوریت نظام بود.

وی در ادامه یادآور شد: همین افراد تهران را در روز عاشورا به میدان جنگ تبدیل کردند. مسجد آتش زدند و تعدادی را به شهادت رساندند. ۸۵ درصد به پای صندوق‌های رای آمدند اما آنها این سرمایه را سوزاندند. اینکه در شرایط فعلی به فتنه ۸۸ اشاره می کنم از این جهت است که احساس می کنم برخی‌ها می خواهند بگویند فتنه ۸۸ چیزی نبوده است و می‌خواهند از این فتنه قبح‌زدایی کنند در حالی که رهبری اعلام کرده که فتنه خط قرمز ما است.

خاتمی تاکید کرد: مجوز داده شده که جمع شوند و به منافع ملی توهین کنند؟ اما من به آنها اعلام می‌کنم که حماسه سازان ۹ دی زنده و در صحنه‌اند. آن مردم عزیزی که حماسه با شکوه ۹ دی را تهران و در همین میدان انقلاب آفریده‌اند نخواهند گذاشت که قلیلی از فتنه‌گران میدان‌داری کنند و با تمام وجود مقابلشان خواهیم ایستاد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اتفاقات اخیر عربستان سعودی نیز تاکید کرد: در عربستان برای آیت‌الله نمر حکم اعدام صادر شده است این درحالی است که تنها جرم این عالم دینی حمایت از انقلابیون بحرین و حق حیات شیعه در عر بستان است. این حکم ظالمانه و جاعلانه صادر شده اما مقامات حقوق بشری که از حکم اعدام آدم‌کش در نظام جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند در برابر این حکم اعتراضی نکرده‌اند. این هم همان حقوق بشر آمریکا پسندانه است اما من به اینها اعلام می کنم که اعدام این آیت الله عواقب بسیار سختی دارد و هزینه سنگینی را خواهند پرداخت.

خطیب جمعه تهران خطاب به مقامات عربستان سعودی گفت: کیست که نداند گروهک داعش را دلارهای نفتی شما تولید کرد. کیست که نداند هر تروری که در جهان اسلام صورت می گیرد با دلارهای شما است. شما نه تنها بخشی از مشکل که تمام مشکل هستید.

وی ادامه داد: البته من عصبانیتتان را درک می کنم. میلیاردها دلار خرج کردید که سوریه را سرنگون کنید اما ناکام ماندید. مجددا میلیاردها دلار هزینه کردید تا در عراق به کام دلتان برسید که بازهم ناکام ماندید. بیچاره و عقده‌ای هستید و عقده تان را با فحش به ایران دنبال می کنید.

انقلاب بحرین جهان اسلام خطبه های نماز جمعه دلار شیعه عربستان عضو هیات رئیسه مجلس محرم نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر