کد خبر: 214708 A

مدیرکل اطلاعات استان کرمان:

سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی آحاد مردم و امنیت ملی و فراملی را مد نظر دارد ولی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به اقلیتی که صاحب نفوذ هستند، نگاه می‌کنند.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان گفت: وزارت اطلاعات ما بر محور اخلاق و به صورت فراجناحی عمل می‌کند و به جریان و گروه خاصی وابسته نیست.

به گزارش ایلنا، " جباری " در همایش یک روزه سی‌امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات ضمن گرامیداشت یاد شهدایی که در گمنامی با مجاهدت خاموش در راستای اقتدار نظام اسلامی تلاش کردند، افزود: وزارت اطلاعات با همت نیروهای با ایمان، متعهد، دلسوز و انقلابی وزارت اطلاعات، خدمات بزرگی برای انقلاب و نظام انجام داده و اکنون پایگاه عظیم مبارزه و جهاد در عرصه جنگ اطلاعاتی است.

وی هدف از برگزاری همایش را پاسداشت سی‌امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات برشمرد و افزود: تجدید عهد با حضرت امام که به همه ما عزت اسلامی و انقلابی دادند، از دیگر اهداف برپایی این همایش است.

جباری خاطر نشان کرد: در همین راستا شعار «امنیت برای مردم و اقتدار برای ایران اسلامی» شعار این همایش است.

وی اظهار کرد: در قانون، شرح وظایف وزارت اطلاعات، کشف توطئه‌ها و براندازی جاسوسی و اغتشاش علیه استقلال، امنیت و تمامیت ارضی کشور در ابعاد داخلی و خارجی عنوان شده است.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان با اشاره به تفاوت‌های سرویس‌های اطلاعاتی ما و بیگانگان، افزود: اولین تفاوت به سیستم فرماندهی باز می‌گردد که در کشور ما وزارت اطلاعات زیر نظر ولی فقیه اداره می‌شود و تمام تصمیمات مبتنی بر نظر مقام معظم رهبری است در حالی که در کشورهای دیگر این تصمیمات زیر نظر حکام و افراد خاص می‌باشد.

وی دیگر تفاوت را در نگاه مردمی وزارت اطلاعات برشمرد و تصریح کرد: سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به مردم نگاه حزبی، فردی و جریانی دارند و خود را خدمتگزار مردم نمی‌دانند.

جباری خاطر نشان کرد: سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی آحاد مردم و امنیت ملی و فراملی را مد نظر دارد ولی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به اقلیتی که صاحب نفوذ هستند، نگاه می‌کنند.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان محور حرکت در سرویس‌های اطلاعاتی داخلی را شرع مقدس و مبانی اعتقادی دانست و گفت: در کشورهای دیگر اینگونه نیست.

جباری حرکت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بر مدار قانون و پرهیز از قانونگریزی را از دیگر تفاوت‌های آن با سایر سرویس‌های بیگانه برشمرد و افزود: وزارت اطلاعات ما بر محور اخلاق و به صورت فراجناحی عمل می‌کند و به جریان و گروه خاصی وابسته نیست.

اخلاق استان کرمان استقلال امنیت ملی ایران اسلامی جمهوری اسلامی جنگ مد وزارت اطلاعات ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر