کد خبر: 217228 A

مراسم تشییع پیکر دو تن از شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس؛

انقلاب اسلامی ایران از عاشورا الهام گرفته است و در راه و مسیر مقتدای شهدا؛ امام حسین(ع) گام برداشته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی قدرت‌های بزرگی همچون امریکا جسارت کمترین تعرض را به ایران ندارند؛ زیرا می‌دانند این تعرض برای آنها هزینه بسیاری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد در مراسم تشییع پیکر دو تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در جمع فرماندهان، خلبانان و سربازان وظیفه نیروی هوایی گفت: اگر نام مقدس امام حسین(ع) نبود، امروز ما شاهد مجاهدت‌های شما به عنوان راهی باشکوه فراروی انسان معاصر نبودیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران از عاشورا الهام گرفته است و در راه و مسیر مقتدای شهدا؛ امام حسین(ع) گام برداشته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امام بزرگوار به جز امام حسین(ع) و آرمان‌های ایشان به مساله دیگری نمی‌اندیشید، امام بزرگوار می‌خواست حاکمیت عدالت را در جهان گسترش دهد و انقلاب اسلامی ایران را مقدمه‌ای برای ظهور منجی عالم بشریت می‌دانست.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز زبان گویای آرمان عاشورایی است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان پرچمدار اصلی عدالت در راستای آرمان‌های امام حسین(ع) امروز به خوبی نقش ایفا می‌کند.

وی درباره شهدای گمنام امروز ابراز کرد: شهدای عالیقدری که شما امروز آنها را تشییع کردید؛ در راس حاکمیت عاشورایی قرار داشتند امروز دنیای اسلام از مبارزات افتخارآمیز ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس درس‌های زیاد آموخته است.

ابوترابی‌فرد با اشاره به حاکمیت امروز کشور عراق گفت: اگر ما امروز مشاهده می‌کنیم که عراق در دست فرزندان حسین(ع) و در اداره و مدیریت مرجعیت قرار دارد و به عنوان کشوری متحد ایران نقش ایفا می‌کند، همه آنها به برکت دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: اگر شما و مبارزات شما نبود که به ملت عراق بیاموزد که چگونه باید در مقابل ارتش عراق بایستد؛ آنها به این افتخار دست نمی‌یافتند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روزی از لبنان به عنوان عروس خاورمیانه نام می‌بردند، اما امروز نماد مقاومت شده است و این به برکت درسی است که از شما و انقلاب اسلامی آموخته‌اند.

ابوترابی‌فرد بیان کرد: امروز در سرتاسر دنیا و جهان اسلام مبارزات ملت ما و نیروهای مسلح ما و در خط مقدم آن نیروی هوایی و خلبابان ما با عزت و افتخار الگو قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: ما مشاهده می‌کنیم که چگونه مقام اول اطلاعات امریکا ابراز می‌کند که قدرت دفاعی ایران، قدرت نظامی امریکا را در جنوب غربی خاورمیانه مهار کرده است. اگر ما امروز می‌بنییم قدرت‌های بزرگ نمی‌توانند کمترین اجازه را به خود برای تعرض به ایران بدهند، به برکت مجاهدت‌ها و قدرت شماست.

وی با اشاره به حمله صدام به ایران در اوایل انقلاب گفت: صدام مفلوک در اوایل انقلاب با هدف تسخیر تهران، هزار کیلومتر از خاک ایران را تصرف کرد، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی قدرت‌های بزرگی همچون امریکا جسارت کمترین تعرض را به ایران ندارند؛ زیرا می‌دانند این تعرض برای آنها هزینه بسیاری خواهد داشت و همه این‌ها به خاطر قدرت شما و به ویژه نیروی هوایی رقم خورده است.

ابوترابی فرد تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح افتخار این را دارند که تحت امر فقیهی صالح و دلباخته و در راه او با ایمان و الهام‌گیری از ایشان قدم بردارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم راه خودتان را با ایمان، اخلاق و مدیریت طی کنید و بتوانید با آن، آرامشی نهادینه را در تار و پود جامعه اسلامی شاهد باشید.

ارتش جمهوری اسلامی ایران اسلامی ایران امام حسین انقلاب انقلاب اسلامی ایران جهان اسلام سال دفاع مقدس عاشورا لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر