کد خبر: 219273 A

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور:

یادمان لارک، یادمان شهدای گمنام در جزیره هرمز، یادمان شهدای هواپیمای ایرباس که توسط ناوگان جنایتکار نیروی دریایی آمریکا، مظلومانه به شهادت رسیدند و یادمان بیمارستان مدافعان خلیج فارس که به نام بیمارستان زیرزمینی خارک نیز شناخته می‌شود در آینده‌ای نزدیک شاهد شروع عملیات طراحی و ساخت آن‌ها خواهیم بود.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: یکی از اهداف ستاد مرکزی راهیان نور کشور آشنایی گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی با دستاوردهای دفاعی و نظامی نیروهای مسلح در خلیج فارس است.

به گزارش ایلنا؛ سرهنگ نادر ادیبی گفت: در جلسه‌ شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور که در ستاد مرکزی راهیان نور کشور برگزار شد، ساخت و بهره‌برداری از یادمان‌های دفاع‌مقدس در خلیج فارس به تصویب این ستاد رسید.

وی ادامه داد: به همین مناسبت یادمان لارک، یادمان شهدای گمنام در جزیره هرمز، یادمان شهدای هواپیمای ایرباس که توسط ناوگان جنایتکار نیروی دریایی آمریکا، مظلومانه به شهادت رسیدند و یادمان بیمارستان مدافعان خلیج فارس که به نام بیمارستان زیرزمینی خارک نیز شناخته می‌شود در آینده‌ای نزدیک شاهد شروع عملیات طراحی و ساخت آن‌ها خواهیم بود.

ادیبی با بیان اینکه مناطق بسیاری در خلیج‌فارس جزو مناطق پربازدید دفاع مقدس محسوب می‌شوند، افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سعی بر آن شده است تا در مناطق پربازدیدی مانند " کشتی سوخته " و " گلزار شهدای خارک " اقدامات لازم برای بهره‌برداری هر چه بهتر از این ذخایر معنوی برای بازدیدکنندگان میسر شود.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به معرفی دستاوردهای نظامی به دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: یکی از اهداف ستاد مرکزی راهیان نور کشور آشنایی گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی با دستاوردهای دفاعی و نظامی نیروهای مسلح در خلیج فارس است و به همین منظور بازدید این عزیزان از صنایع دریانوردی و رزم‌ناوهای نیروی دریایی ارتش در دستور کار قرار گرفته است.

ادیبی در پایان با اشاره به لزوم ارائه تسهیلات و امکانات در بازدید زائران از یادمان‌های خلیج فارس گفت: با تلاشی که مجموعه ستاد مرکزی راهیان نور کشور در حفظ بافت محیطی و طبیعی این مناطق دارد حداکثر تلاش ما این است که فضاسازی برای ارائه خدمات به تمامی زائران این مناطق به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و برای این کار لازم است در ابتدا باید زیرساخت‌های این مناطق به درستی تعبیه و بازسازی شود.

ایلنا ستاد مرکزی راهیان نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر