کد خبر: 226298 A

مصوبات و نتیجه مباحث، دیدگاه‌ها و پیشنهادات کمیسیون مشترک جهت بررسی و تصویب نهایی در جلسه رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارائه خواهد شد.

پیش‌نویس سیاست‌های کلی محیط زیست، ارجاعی از سوی رهبری معظم انقلاب، در جلسه کمیسیون‌های مشترک زیربنایی، تولیدی و علمی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد، مورد بحثو بررسی قرار گرفت.


به گزارش ایلنا، در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران و کارشناسان مربوطه از محیط زیست، دبیرخانه شورای عالی امنیت کشور، وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، پس از طرح پیش‌نویس سیاست‌‌‌‌ها، اعضا، وزرا، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های مربوطه، بند اول این سیاست‌ها به شرح ذیل تصویب شد:


- مدیریت جامع منابع حیاتی(از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست بوم با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی.


شایان ذکر است مصوبات و نتیجه مباحث، دیدگاه‌ها و پیشنهادات کمیسیون مشترک جهت بررسی و تصویب نهایی در جلسه رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارائه خواهد شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی اجتماعی و سیاسی انقلاب جهاد کشاورزی خاک سازمان حفاظت محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام محیط زیست معاون رئیس جمهور وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر