کد خبر: 234972 A

آیت‌الله هاشمی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام:

اعضای مجمع باید بر اساس مصالح و منافع دراز مدت کشور و به دور از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت خواهی، نسبت به تدوین و تنظیم این سیاست‌ها اقدام کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اعضای مجمع باید بر اساس مصالح و منافع درازمدت کشور و به دور از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت‌خواهی نسبت به تدوین سیاست‌های کلی انتخابات اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز شنبه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به اهمیت نقش و جایگاه رفیع مردم در انتخابات مردم سالار جمهوری اسلامی ایران، تدوین سیاست‌های کلی جامع انتخابات را مسئولیتی تاریخی و مهم برای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارزیابی کرد و گفت: اعضا مجمع باید بر اساس مصالح و منافع دراز مدت کشور و به دور از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت خواهی، نسبت به تدوین و تنظیم این سیاست‌ها اقدام کنند.

وی در ادامه ایام عزاداری و سوگواری ۲۸ صفر و شهادت امام هشتم حضرت رضا(ع) را به همه مسلمین جهان به ویژه شیعیان و هموطنان و همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله سید محمد غیوری نجف آبادی، بار دیگر رحلت این عالم ربانی را به بیت محترم، دوستان و بازماندگان ایشان تسلیت گفت.

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و وزرای اطلاعات و دادگستری، قائم مقام وزیر کشور، رییس کمیسیون شورا‌ها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی و معاون حقوقی رییس جمهوری برگزار شد که در این جلسه پس از بحثو بررسی در خصوص موارد پیشنهادی کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام موارد زیر به عنوان سیاست‌های کلی انتخابات به تصویب اکثریت رسید:

- تعیین حوزه‌های انتخاباتی بر مبنای جمعیت و مقتضیات اجتناب ناپذیر به گونه‌ای که حداکثر عدالت انتخاباتی و همچنین شناخت مردم از نامزد‌ها فراهم شود.

- مشخص کردن شعب اخذ رای برای رای دهندگان قبل از برگزاری انتخابات.

ادامه این بحثدر جلسات آتی مجمع پیگیری خواهد شد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر