کد خبر: 235664 A

حجت‌الاسلام غفاری در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد:

بر اساس شکایتی که بنده نمی‌دانم از سوی چه کسی مطرح شده بود هفته گذشته به دادگاه ویژه روحانیت مراجعه کردم که البته برخورد صورت گرفته در جریان این احضار با بنده اخلاقی و محترمانه بود.

سخنران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم پر حاشیه روز دانشجو عنوان کرد: برای من جالب است به جای آنهایی که آن روز فضا را شلوغ و آلوده کردند بنده باید احضار می‌شدم.

حجت‌الاسلام هادی غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به حضور خود در دادگاه ویژه روحانیت یادآور شد: بر اساس شکایتی که بنده نمی‌دانم از سوی چه کسی مطرح شده بود هفته گذشته به دادگاه ویژه روحانیت مراجعه کردم که البته برخورد صورت گرفته در جریان این احضار با بنده اخلاقی و محترمانه بود.

وی با بیان اینکه در دادگاه ویژه روحانیت توضیحاتی از اتفاقات روز سخنرانی‌ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارائه داده است، گفت: برای من جالب است به جای آنهایی که آن روز فضا را شلوغ و آلوده کردند بنده باید احضار می‌شدم.

غفاری یادآور شد: در جریان این احضار تاکید کردم بنده همواره معتقد به نظام بوده و هستم و اگر هم نقدی را مطرح می‌کنم در قالب درون نظام است.

وی با تاکید بر اینکه من در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هیچ بحثسیاسی را مطرح کردم، گفت: مباحثمن بیش‌تر حول مقوله خداشناسی بود اما با شروع پرسش‌های دانشجویان و پاسخ‌ها٬ اقلیتی در سالن فضا را شلوغ کردند که البته من از دیگر دانشجویان خواستم به آنها اجازه صحبت بدهد که در پایان این شلوغی‌ها به نام ما تمام نشود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: با همه این‌ها این اقلیت تندرو با حضور در فرودگاه نیز به اتوموبیل بنده حمله کردند اما من در این خصوص از هیچ کسی شکایت نکردم.

وی با انتقاد از اظهارات امام جمعه موقت شیراز گفت: امروز زمان دندان خرد کردن گذشته و زمان اجرای قانون است اگر هم بنا بر شکایت باشد مملکت قانون و قاضی دارد و به هیچ حقی کسی نمی‌تواند فرمان حمله به دیگری را صادر کند.

غفاری در پاسخ به این سوال که آیا در جریان احضار خود قراری برای مراجعه بعدی یا تشکیل پرونده گذاشته شد، گفت: خیر٬ تاریخی برای مراجعه بعدی مشخص نشد ضمن اینکه بنده نیز مرتکب جرمی نشده‌ام که برایم پرونده تشکیل شود. این احضار هم برای اطلاع از جزئیات روز سخنرانی‌ام در شیراز بود.

وی همچنین در واکنش به اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه غفاری با لباس مبدل از فرودگاه شیراز خارج شده است، گفت: این حرف‌ها دروغ محض است بنده جرمی مرتکب نشدم که بخواهم با لباس مبدل از فرودگاه خارج شوم.

امام جمعه موقت دانشجو دانشگاه علوم پزشکی رسانه فرودگاه قانون هادی غفاری شیراز دادگاه بنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر