کد خبر: 235788 A

مسیرهای رفت و برگشت هواپیماهای اف۴دی جهت پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای سطحی، مسیر پروازهای هواپیمای اف۴ ئی برای شلیک موشک ماوریک به شناورهای سطحی طراحی شده٬ مرور شد.

جلسه توجیه پروازی خلبانان شرکت کننده در رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش در گردان جنگنده شکاری اف۴ پایگاه شهید عبدالکریمی بندرعباس با حضور ناظر و نماینده ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ سرهنگ خلبان برزگر مدیر عملیات نیروی هوایی ارتش در این جلسه به تشریح مأموریت کلی این نیرو در پشتیبانی نزدیک از نیروهای سطحی و هماهنگی برای سازمان رزم برنامه ریزی شده پرداخت.

این جلسه برای هماهنگی خلبانان جنگنده اف۴ شرکت کننده در رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش با سایر هواپیماهای شرکت کننده از جمله سی۱۳۰، P۳F، سوخو ۲۴ و نیز سایر یگانهای شرکت کننده دریایی و زمینی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش برگزار شد. موارد مختلفی مانند سرعت پرواز در مناطق مختلف رزمایش برای انواع پرنده‌ها مانند بالگرد‌ها، هواپیمای اف۲۷، اف۴ و سوخو۲۴ و نیز حداقل و حداکثر ارتفاع برای این پرنده‌ها، فرکانس‌های مورد استفاده، توجیه معرف‌های پروازی و نیز توجیه کلیه خلبانان نسبت به چگونگی اجرای مأموریت مطرح و درباره آن بحثو بررسی شد.

همچنین کلیه مسیرهای رفت و برگشت هواپیماهای اف۴دی جهت پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای سطحی، مسیر پروازهای هواپیمای اف۴ ئی برای شلیک موشک ماوریک به شناورهای سطحی طراحی شده، مسیر پروازی جنگنده سوخو۲۴ برای شلیک موشک و بمب از پایگاه‌های شهید عبدالکریمی بندرعباس و شهید برادران دلحامد چابهار مرور شد.

در این رزمایش مشترک علاوه بر جنگنده‌های اف۴، می‌راژ و سوخو۲۴، هواپیماهای گشت و شناسایی P۳F برای شناسایی شناورهای سطحی و زیرسطحی و نیز پرتاب اژدر برای انهدام این اهداف و هواپیمای ترابری C۱۳۰ برای بارریزی و چتربازی ایفای نقش می‌کنند.

پرنده رفت و برگشت نیروهای مسلح رزمایش جلسه ارتش خلبانان سطحی توجیه پروازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر