کد خبر: 235874 A

امیر چیت‌فروش مطرح کرد:

سخنگوی نیروی هوایی ارتش سطح‌ریزی نیروها وسیله هواپیماهای ترابری C۱۳۰ را یکی دیگر از برنامه‌های این نیرو در رزمایش محمد رسول‌الله(ص) عنوان کرد و افزود: محور دیگر نیروی هوایی پشتیبانی از یگان سطحی و زیرسطحی ارتش در این رزمایش است که مانند یک چتر حمایتی برای این نیروها عمل می‌کند.

سخنگوی نیروی هوایی ارتش در رزمایش مشترک ارتش گفت: یک دسته از هواپیماهای این نیرو در قالب کشور نارنجی(دشمن) به انجام عملیات تهاجمی پرداخته و گروه دیگر که به عنوان نیروهای خودی هستند و با انجام عملیات‌های پروازی به مقابله و تعقیب و گریز هواپیماهای دشمن می پردازند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم خلبان حسین چیت‌فروش در جمع خبرنگاران گفت: هواپیماهای P۳F نیز با انجام عملیات‌های گشت دریایی و پرتاب سونوبوی به مأموریت کشف و شناسایی زیرسطحی‌های دشمن از تنگه هرمز تا دریای عمان اقدام می کنند.

وی سطح‌ریزی نیروها وسیله هواپیماهای ترابری C۱۳۰ را یکی دیگر از برنامه‌های این نیرو در رزمایش محمد رسول‌الله(ص) عنوان کرد و افزود: محور دیگر نیروی هوایی پشتیبانی از یگان سطحی و زیرسطحی ارتش در این رزمایش است که مانند یک چتر حمایتی برای این نیروها عمل می‌کند.

تنگه هرمز عمان رزمایش نیروی دریای هوایی ارتش شناسایی هواپیماهای p۳f
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر