کد خبر: 239141 A

با صدور پیامی صورت گرفت؛

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت آیت‌الله حاج شیخ یحیی انصاری شیرازی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت آیت‌الله حاج شیخ یحیی انصاری شیرازی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت آیت‌الله حاج شیخ یحیی انصاری شیرازی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون)

خبر درگذشت عالم ربانی و حکیم الهی حضرت آیت الله حاج شیخ یحیی انصاری شیرازی(ره) موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

آیت‌الله‌ انصاری‌ شیرازی‌ در طول دوران تحصیل، محضر اساتید بزرگواری چون، آیت‌ الله‌ العظمی‌ بروجردی‌(ره‌)، حضرت امام خمینی(ره)، آیت‌ الله‌ شیخ‌ مرتضی‌ حائری‌(ره‌)، علامه طباطبایی(ره) و آیت‌ الله اراکی‌(ره‌) را درک و به کسب علوم پرداختند. آن مرحوم علاوه بر تألیف کتب در زمینه‌های گوناگون یکی از اساتید برجسته علمی و عملی اخلاق و حکمت بودند و زهد و ساده‌زیستی ایشان الگوی مؤثری در تربیت طلاب و شاگردان بود.

آیت‌ الله‌ انصاری‌ شیرازی‌ در طول‌ سالیان‌ مبارزه‌ با رژیم‌ پهلوی‌، همواره‌ در خط‌ مقدم‌ حضور داشته‌ و یکی از دوازده نفری است که مرجعیت امام خمینی(ره) را در سال ۱۳۴۲ تائید کردند. سخنرانی‌های روشنگرانه در ترویج نهضت انقلاب اسلامی، تبعید توسط رژیم پهلوی و همچنین‌ عضویت در جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ و همکاری در فعالیت‌های این نهاد نیز به عنوان بخشی از کارنامه مبارزاتی ایشان قلمداد می‌گردد.

این استاد متبحر فلسفه، پس‌ از پیروزی‌ شکوه‌مند انقلاب‌ اسلامی‌ نیز همواره‌ مدافع‌ انقلاب‌ و آرمانهای‌ آن بوده‌اند و از حمایت‌ و پشتیبانی‌ رهبر معظم‌ انقلاب، حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای «مدظله العالی» ‌ دریغ‌ نورزیدند و همواره‌ جوانان‌ را به‌ حراست‌ از راه‌ انقلاب‌ و مبارزه‌ با التقاط‌ و انحراف‌ دعوت‌ کرده‌ است‌.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارتحال این عالم ربانی را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم «عجل الله تعالی فرجه الشریف»، مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت‌برکاتهم» و بیت شریف آن مرحوم، تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای آن مرحوم و صبر و اجر را برای بازماندگان ایشان مسئلت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

آیت الله العظمی امام خمینی انقلاب انقلاب اسلامی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضرت آیت الله خامنه ای حضرت امام خمینی محمد یزدی مدرسین حوزه علمیه قم مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر