کد خبر: 241867 A

تکذیبیه‌ای که تکذیب شد؛

هدف از این همایش سراسری، افزایش همگرایی و ارتقای کیفی سطح فعالیت‌هاست و گویا برخی تمایلی به تحقق این اهداف میان نیروهای دلسوز انقلاب ندارند.

چند روز پیش خبر دعوت یکی از بزرگان اصولگرا به همایش اصلاح‌طلبان توسط یک رسانه تکذیب شد که این خبر فاقد سندی برای این ادعا بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ‌ این خبرگزاری اصولگرا در متن خبر خود آورده بود: «در پی اعلام زمان برگزاری همایش اصلاح‌طلبان و طرح موضوع دعوت از حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری برای سخنرانی در این همایش، دفتر این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام این موضوع را از ریشه تکذیب کرد».

این خبرگزاری، منبع مطلب فوق را ابتدا «دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری» و سپس «یک عضو دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری» ذکر کرده بود اما در هیچ جای این خبر، نامی از فرد تکذیب‌کننده نیامده بود.

رحمان قلی‌زاده، دبیر این ستاد در نشست خبری همایش سراسری اصلاح‌طلبان کشور که از سوی ستاد برگزاری همایش تشکیل شد، در آن خبر از دعوت حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری و کذب بودن مطالب برخی سایت‌ها داد.

دبیر ستاد برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان در همین رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: بحثدعوت از برخی چهره‌های شاخص اصولگرا، اصلاح‌طلب و کشوری به همایش از یک‌ماه پیش مطرح بوده و بحثجدیدی نیست.

قلی‌زاده یادآور شد: پس از اعلام اسامی مدعوان شاخص به مراجع ذی‌صلاح و محل برگزاری، همزمان از طریق رابطان و افراد نزدیک به این بزرگان و فعالان عرصه سیاسی - اجتماعی کشور انجام صحبت‌های اولیه و پیش هماهنگی‌هایی برای دعوت و حضور نیز صورت گرفت.

قلی‌زاده یادآور تاکید کرد: از جمله افرادی که مشخصا دعوت شدند، آقای ناطق نوری است که درست در همان روز دعوت، از سوی رسانه‌ای اعلام شد که «هرگونه دعوت تکذیب می‌شود». لازم است که اعلام کنم هدف از این همایش سراسری، افزایش همگرایی و ارتقای کیفی سطح فعالیت‌هاست و گویا برخی تمایلی به تحقق این اهداف میان نیروهای دلسوز انقلاب ندارند.

دبیر ستاد برگزاری همایش در توضیح سخنانش گفت: علاوه بر بزرگان فراجناحی مانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دکتر حسن روحانی و حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی چهره‌های اصلاح‌طلی همچون حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی، دکتر محمدرضا عارف، حجت‌الاسلام موسوی لاری و… نیز دعوت شده‌اند که جا دارد یادآور شوم بزرگواران اصولگرایی از جمله محمدرضا باهنر، ‌ علی مطهری و… نیز به همایش دعوت شده‌اند.

همایش اصلاح‌طلبان ناطق‌نوری سند تکذیبیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر