کد خبر: 253507 A

آملی لاریجانی پیش از ترک خرم‌آباد خبر داد:

این سفر از جهتی برای من خاص بود چرا که بعد از ۲۵ سال٬ رییس قوه قضاییه به این استان سفر می‌کرد و برای ما افتخار بود

رییس قوه قضاییه مهم‌ترین هدف سفر خود را بررسی وضعیت دستگاه قضایی در استان لرستان عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که با مسئولان عالی قضایی داشتیم از جهات مختلف این مسایل را بررسی و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا٬ آیت‌آلله آملی لاریجانی در تشریح دستاوردهای سفر خود به استان لرستان٬ پیش از ترک این استان در جمع خبرنگاران گفت: این سفر از جهتی برای من خاص بود چرا که بعد از ۲۵ سال٬ رییس قوه قضاییه به این استان سفر می‌کرد و برای ما افتخار بود که خدمت مردم عزیز، شهیدپرور و ولایتمدار استان لرستان برسیم.

وی مهم‌ترین هدف سفر خود را بررسی وضعیت دستگاه قضایی در استان لرستان عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که با مسئولان عالی قضایی داشتیم از جهات مختلف این مسایل را بررسی کردیم و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شد.

آملی لاریجانی افزود: در این جلسه استاندار لرستان نیز حضور داشت که قول‌های مساعدی به ما دادند.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: در خصوص نیازهایی که مطرح شد٬ قرار شد در حد توان آن را تامین کنیم. نسبت به وضعیت سازمان‌های تابعه نیز تصمیمات خوبی گرفته شد و قرار شد در برخی جا‌ها٬ امکانات تجهیز و در برخی از مناطق نیز امکانات لازم راه اندازی شود.

وی افزود: از تصمیماتی که در جلسه امروز گرفته شد و آقای پورمحمدی نیز در آن دخیل بودند٬ این بود که اموال توقیفی مفسدان اقتصادی که در این استان وجود دارد٬ در اولین وقت برای اشتغال‌زایی مورد استفاده قرار گیرد. این اموال سه کارخانه بزرگ هستند و آن طور که گفته شده ۹۵ درصد آن تکمیل بوده و با راه‌اندازی آن٬ موجبات اشتغال حدود ۳ الی ۴ هزار نفر فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: مطمئن هستم رفع این کاستی‌ها و نواقص٬ وضعیت قابل توجهی را در استان ایجاد خواهد کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به سفر مسئولان قضایی به شهرستان‌های استان گفت: این اقدام برای ارتباط مستقیم با مردم شهرستان‌ها و شنیدن مشکلات قضایی آنها و نیز سازمان‌های تابعه قضایی بود٬ که این موارد دسته‌بندی و منتشر شده و مواردی که مربوط به ما می‌شود٬ سعی بر رفع آن خواهیم داشت.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه در جلسه شورای اداری شب گذشته استان لرستان در مورد وضعیت اقتصادی، مشکلات سرمایه گذاری و نیز فقرزدایی در این استان بحثشد٬ گفت: این استان ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و ما نیز بیان کردیم که قوه قضاییه از سرمایه‌گذاری سالم در این استان حمایت می‌کند و اگر مانعی وجود دارد به ما اطلاع دهد تا آن را رفع کنیم.

آیت الله لاریجانی ادامه داد: مشکلاتی قضایی که در این جلسه مطرح شد٬ قابل بررسی و رفع است اما نکاتی مربوط به قوه قضایی نبود، قرار شد به رییس جمهور و مقام معظم رهبری منعکس شود تا این مشکلات رفع شود.

آیت الله آملی لاریجانی اشتغال پورمحمدی دستگاه قضایی رییس جمهور سرمایه گذاری شورای اداری قوه قضاییه مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر