کد خبر: 208976 A

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه خبر داد:

اخلاق شامل اخلاق حرفه ای و شرعی است که مقرر شده اخلاق حرفه ای به صورت پایلوت در پنج مجتمع قضایی به صورت آزمایشی عملی شود.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه از برگزاری چهارمین دوره کارگاه آموزشی ائمه جماعات قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش مأوی، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی تهامی گفت: این دوره با حضور ۱۲۰ نفر از روحانیون به مدت ۳ روز از ۲۴ شهریور تا ۲۷ شهریورماه سال جاری در مجتمع آموزشی نیایش ستاد اقامه نماز مشهد مقدس به صورت شبانه روزی برگزار شد.

وی افزود: این دوره با هدف آشنایی با مباحثمربوط به معارف نماز، ترویج فرهنگ نماز، آشنایی فراگیران با شیوه های دعوت به نماز و آشنایی با شبهات و سؤالات روز مربوط به نماز جهت آمادگی برای پاسخگویی در محافل مختلف برگزار شد.

تهامی گفت: گروه هدف این دوره را روحانیون و ائمه جماعات قوه قضائیه تشکیل می دادند.

وی تصریح کرد: در این دوره معاون محترم فرهنگی قوه قضائیه درخصوص نماز و نقش سازنده آن سخنانی را ایراد کرد.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه گفت: از مهمترین اولویت های معاونت های فرهنگی دستگاه قضایی پرداختن به ۳ مقوله اخلاق، قرآن و نماز است.

وی افزود: اخلاق شامل اخلاق حرفه ای و شرعی است که مقرر شده اخلاق حرفه ای به صورت پایلوت در پنج مجتمع قضایی به صورت آزمایشی عملی شود.

تهامی درخصوص فعالیت های قرآنی نیز گفت: ترویج آموزش قرآن به صورت مجازی از جمله کارهایی است که از سوی معاونت فرهنگی قوه قضائیه انجام شده است بدین منظور با دانشگاه قرآن و حدیثقرارداد همکاری بسته شده است و با برگزاری دوره های مختلف قرآن در خانواده، آموزش های مختلف قرآنی و مسابقات قرآنی در جهت ترویج مباحثقرآنی در بین کارکنان دستگاه قضایی و خانواده های آنها گام های اساسی برداشته شده است.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه نماز را از اصلی ترین برنامه های معاونت فرهنگی ذکر کرد و ائمه جماعات را به هر چه باشکوه تر برگزار شدن این فریضه الهی در دستگاه قضایی دعوت کرد.

اخلاق ترویج فرهنگ خانواده دستگاه قضایی شبانه روزی قرآن قوه قضائیه مشهد مقدس فرهنگی معاونت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر