کد خبر: 256862 A

با موافقت نمایندگان صورت گرفت

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به تأمین هزینه تعمیر و نگهداری خانه‌های سازمانی کارکنان نیروهای مسلح کردند.

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به تأمین هزینه تعمیر و نگهداری خانه‌های سازمانی کارکنان نیروهای مسلح کردند.

به گزارش ایلنا نمایندگان درصحن علنی امروز مجلس ، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 1394، با بند الحاقی تبصره 14 ماده واحده این لایحه موافقت کردند که براساس آن دولت مکلف به هزینه کرد کمک هزینه مسکن کارکنان نیروهای مسلح ساکن در خانه های سازمانی، برای تعمیر و نگهداری این خانه‌ها شد.

همچنین در نشست امروز نمایندگان با دیگر بند الحاقی تبصره 14 لایحه مذکور موافقت کردند.

در این نشست همچنین نمایندگان مجلس با حذف بند ز تبصره 14 ماده واحده این لایحه با 109 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در بند الحاقی این تبصره آمده است: دولت مکلف است کمک هزینه مسکن کارکنان نیروهای مسلح (نظامی – انتظامی) ساکن در خانه‌های سازمانی را پس از کسر از دریافتی آنان به حساب خاص نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید. معادل وجوه واریزی سال قبل، در اعتبارات نیروهای مسلح برای تأمین هزینه تعمیر و نگهداری خانه‌های سازمانی پیش‌بینی می‌شود.

براساس بند الحاقی دیگر این تبصره مدت اجرای آزمایشی قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی درمقابل شخص ثالث مصوب 16/4/1387 و اصلاحات بعدی آن  تا پایان سال 1394 تمدید می‌شود.

در بند حذف شده ز آمده بود: کارفرمایان مدیون واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی که تا پایان سال 1392 دارای بدهی قطعی‌شده حق بیمه بیکاری به سازمان تأمین اجتماعی هستند، در صورتی که ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون نسبت به تسویه و یا تعیین تکلیف اصل بدهی قطعی شده اقدام نمایند، جریمه‌های حق بیمه آنها بخشوده می‌شود.

دولت لایحه بودجه نمایندگان مجلس نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر