کد خبر: 256973 A

وزیر خارجه ایران همچنین در ژنو با وزیر خارجه هلند و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ملاقات و گفت‌وگو می‌کند.

شوزیر خارجه ایران به منظور شرکت در بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل وارد شهر ژنو شد و پس از حضور در این نشست و رایزنی با برخی مقامات، به منظور دیدار و گفت‌‌وگو با همتای آمریکایی راهی مونترو می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به منظور شرکت در بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل وارد شهر ژنو شد و پس از شرکت در این نشست و رایزنی با برخی مقامات از جمله لاوروف برای دیدار و گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود راهی شهر مونترو سوئیس خواهد شد.

ظریف صبح امروز (دوشنبه) به همراه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و همچنین علی‌اکبر صالحی و بهروز کمال‌وندی رئیس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی تهران را به مقصد سوئیس ترک کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ضمن شرکت در این نشست و ایراد سخنرانی در آن، در حاشیه با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و در خصوص مناسبات تهران و مسکو، برنامه هسته‌ای ایران و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

وزیر خارجه ایران همچنین در ژنو با وزیر خارجه هلند و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ملاقات و گفت‌وگو می‌کند.

ظریف قرار است پس از ژنو برای دیدار و گفت‌وگو با جان کری همتای آمریکایی خود به مونترو سوئیس برود.

جان کری نیز شب گذشته وارد ژنو شد و امروز با لاوروف دیدار و گفت‌وگو کرد.

رایزنی وزرای خارجه ایران و آمریکا قرار است عصر امروز (دوشنبه) در مونترو سوئیس برگزار شود.

معاونان ظریف و کری با حضور هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز قرار است ظهر امروز به وقت محلی در شهر مونترو به ادامه گفت‌وگوها درباره راه‌حل جامع هسته‌ای بپردازند.

مذاکرات هسته‌ای محمدجواد ظریف مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر