کد خبر: 257037 A

با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتباری نزدیک به هزار میلیارد تومان را برای تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه ۱۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۳۹۴، با جزء الحاقی یک بند و تبصره ۱۹ ماده واحده این لایحه با ۱۴۲ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس آن اعتباری حدود هزار میلیارد تومان برای تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص می‌یابد.

همچنین جزء الحاقی ۲ بند و برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع شد.

لازم به ذکر است که در جریان بررسی بند و تبصره ۱۹ ماده واحده لایحه بودجه به علت مغایرت اجزای این بند با قانون برنامه پنجم توسعه تصویب جزء‌ها به دو سوم آرا نیاز داشت.

براساس جزء الحاقی ۱ این بند مبلغ ده‌هزار میلیارد (۱۰. ۰۰۰. ۰۰۰. ۰۰۰. ۰۰۰) ریال جهت تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص می‌یابد.

در بند ش ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم توسعه آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود به منظور پیشگیری، مقابله و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و مدیریت خشکسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ را به سه‌درصد (۳%) و اعتبارات موضوع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران را به دو درصد (۲%) افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد معاونت و تصویب هیأت‌وزیران قابل هزینه است. بخشی از اعتبارات مذکور به ترتیب و میزانی که در قانون بودجه سنواتی تعیین می‌شود به صورت هزینه‌ای و تملک دارائی سرمایه‌ای به جمعیت هلال‌احمر اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه گردد.

بودجه خشکسالی دولت سرمایه قانون قانون برنامه پنجم توسعه لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی محصولات کشاورزی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر