کد خبر: 258804 A

فرمانده نیروی هوایی ارتش:

ایلنا: فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: کارکنان نیروی هوایی باید تلاش کنند پروازهای ارتش بدون سانحه انجام شود که سهم این تلاش در معاونت عملیات و معاونت ایمنی و بازرسی از همه پررنگ تر است.

به گزارش ایلنا٬ به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در چهارمین همایش مشترک عملیات ایمنی و بازرسی نهاجا که در هتل نهاجا برگزار شد، گفت: کل کارکنان نیروی هوایی باید تلاش کنند تا پروازهای نیروی هوایی ارتش بدون سانحه انجام شود که سهم این تلاش در معاونت عملیات و معاونت ایمنی و بازرسی از همه پررنگ تر است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در چهارمین همایش مشترک عملیات ایمنی و بازرسی نهاجا به بررسی علل اصلی سوانح هوایی پرداخت و افزود: خیلی از سوانح هوایی به دلیل اشتباهات انسانی است، همانند یک دستور بد یا ناپخته که می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به وجود آورد.

امیر شاه‌صفی راه‌حل اصلی پیشگیری از این سوانح را بالا بردن دانش خلبانان و پرسنل فنی دانست و تصریح کرد: عمده تمرکز فرماندهان و مسئولین یگانها و نیز خلبانان و پرسنل فنی باید روی بالا بردن اطلاعات و دانش پروازی و نیز به روز بودن این اطلاعات باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش به نقش معنویت در پیشگیری از سوانح اشاره کرد و گفت: یکی از راه های جلوگیری از بروز حوادث و خطاهای انسانی، بالا بردن سطح معنویت در بین کارکنان و خانواده های آنان است.

وی به نقل از سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده‌اند که هر زمان که سانحه‌ای برای یکی از خلبانان نیروی هوایی می‌افتد، ایشان به شدت متأثر می‌شوند و این اتفاق وظیفه معاونت‌های مختلف نیرو مانند عملیات و ایمنی و بازرسی را سنگین‌تر می‌کند.

در پایان امیر شاه‌صفی ابراز امیدواری کرد با رعایت دقیق نکات ایمنی و تلاش شبانه روز کارکنان خدوم نیروی هوایی، سال آتی سالی بدون حادثه هوایی برای کل کشور باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر