کد خبر: 259626 A

عضو مجلس خبرگان مطرح کرد:

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن عالمی آخرین ناطق جلسه امروز اجلاس خبرگان رهبری، نطق خود را به بحث استانداردهای تأمین غذای حلال جهانی اختصاص داد و گفت: «استاندارد غذای حلال جهانی، استانداردی است که به امضاء 57 کشور اسلامی رسیده است».

به گزارش ایلنا، عضو مجلس خبرگان و نماینده مقام معظم رهبری در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: «الان گردش مالی غذای حلال، 650 میلیارد دلار است که می توان سود و منفعت خوبی برای کشورهای اسلامی تولید کننده غذای حلال داشته باشد».

نماینده مقام معظم رهبری در وزارت جهاد کشاورزی افزود: «حضور جدی پیروان اهل بیت در مجمع جهانی تأمین غذای حلال یکی از ضرورت هایی است که مورد غفلت قرار گرفته بود، هر چند در سالهای اخیر توانسته‌ ایم تا حدودی با ورود به این عرصه، استاندارد غذای حلال مبتنی مشترکات مذاهب اسلامی که فقه شیعه کاملاً محفوظ شده را به عنوان یک استاندارد تولید غذای حلال نهادینه کنیم».

این عضو مجلس خبرگان رهبری از حضور نماینده جمهوری اسلامی در جلسات مجامع تولید غذای حلال در کشورهای دیگر از جمله کشور ترکیه خبر داد و گفت: «ما نظرات مطرح شده در این مجامع را به محضر مراجع معظم تقلید بردیم تا مورد تأیید آقایان مراجع نیز قرار گیرد و اگر احیاناً با منابع فقه شیعه منافات داشته باشد، آن را اصلاح نماییم».

در پایان مساعدت هر چه بیشتر نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را برای تولید، نظارت و عرضه غذای حلال در کشور خواستار شد.

مجلس خبرگان رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر