کد خبر: 259741 A

بیانیه ارتش به مناسبت روز ملی راهیان‌نور؛

همزمان با فرارسیدن بیستم اسفند روز ملی راهیان نور، ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت این روز بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است: اردوهای فرهنگی راهیان نور، یکی از زیباترین و اثرگذارترین اقدامات فرهنگی است که با عنایت خاص رهبر فرزانه انقلاب و تلاش خالصانه مسئولان و خادمان شهدا به زیباترین شکل ممکن فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل جوان تشریح و تبیین می کند.

در بخش دیگری از این پیام با اشاره به اینکه سرزمین های نور قطعه‌ای از بهشت و پلی میان شهدا و زمینیان است، تصریح شده: در واقع اردوهای راهیان نور که مبتنی بر فرهنگ عاشورایی و فاطمی است، میراث گرانبهای جوانانی است که به عشق ولایت، با تقدیم جان خود پرچم پرافتخار سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را زینت بخش بشریت قرار دادند.

در این پیام ضمن آمادگی و استقبال یکان های ارتش از زائران سرزمین های دوران دفاع مقدس تأکید شده است: ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ایام که با تقارن بهار فاطمی عطری دو چندان در سرزمین های حماسه و ایثار پراکنده شده با برپایی یادمان ها و ایستگاه های مختلف و تبیین فداکاری های رزمندگان اسلام و انجام خدمات فرهنگی در خدمت ملت شریف ایران اسلام خواهد بود و همزمان کارکنان و خانواده های رزمندگان ارتش نیز با حضور در سرزمین های نور یاد و خاطره دلاورمردان این مرزو بوم را زنده نگاه خواهند داشت و اعلام می دارند تا نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، در راه سازندگی این سرزمین و صیانت از دستاوردهای انقلاب خود استوار و ثابت قدم خواهند ماند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران اردوهای راهیان نور انقلاب ایران جهان خانواده دوران دفاع مقدس راهیان نور فرهنگ ایثار و شهادت ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر