کد خبر: 259766 A

دبیر کل حزب ندای ایرانیان با اشاره به حادثه شیراز:

ایلنا: دبیر کل حزب ندای ایرانیان حساب کسانی به مطهری توهین کرده و وی را مورد حمله قرار دادند را از مردم شریف، دیندار و متمدن شیراز جدا دانست

مجید فراهانی در گفت‌و‌گویی که پایگاه خبری حزب ندای ایرانیان داشت٬ از فرمانده نیروی انتظامی خواست در همین ابتدای مسئولیت‌اش پاسخ جدی به هتک حرمت یک نماینده مجلس را بدهند.

وی در تحلیل برخوردهای روی داده در شیراز گفت: مانند بقیه در اخبار شنیدم که علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، قرار بوده در شیراز سخنرانی با موضوع اسلام و آزادی داشته باشد٬ اما قبل از حضور در جلسه مورد حمله و هجوم جمعی از افراد معلوم الحال قرار گرفته و از حضور در دانشگاه و جلسه سخنرانی بازمانده‌اند.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان افزود: قطعا این برخورد‌ها در درجه اول حاکمیت قانون، اقتدار و انتظام کشور را هدف قرار داده و در صورت نهادینه شدن این قبیل برخورد‌ها دود آن در درجه اول به چشم مردم، نظام و نظم مستقر در کشور می‌رود. البته حساب معدود کسانی به آقای مطهری توهین کرده و ایشان را مورد حمله قرار دادند از مردم شریف، دیندار و متمدن شیراز جدا می‌باشد. چراکه شیراز به داشتن سابقه تمدنی، فرهنگی و داشتن دانشمندان جلیل القدر مشهور می‌باشد.

فراهانی در خصوص اینکه سکوت فعالان سیاسی و مراجع قانونی تا چه حد موجب نهادینه شدن، این قبیل قانون شکنی‌ها می‌شود٬ تصریح کرد: نمی‌توان عملکرد نابهنجار وتصویر افراطی و داعش گونه‌ای که این افراد به نمایش گذاشتند را به حساب مردم شریف شیراز گذاشت. قطعا این گونه برخورد‌ها مورد رضایت هیچ یک قوای کشور و درشان ملت ایران نیست. امیداریم در دوران جدیدی که برای فرماندهی نیروی انتظامی آغاز شده است فرمانده جدید پلیس کشور با اقدامات قاطع و قانونی در همین ابتدای مسئولیت‌اش پاسخ جدی به هتک حرمت یک نماینده مجلس را بدهند و نشان دهند که دیگر دوران قانون شکنی، برهم زدن برنامه‌های قانونی، هتک حرمت صاحبنظران، شهروندان و نمایش توحش به سر آمده است.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان ادامه داد: اینکه یک نماینده مردم در مجلس نتواند نظرات خودش را با رعایت همه قوانین کشور بیان کند و با توهین‌های غیرقابل پذیرش با او برخورد کنند در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست.

فراهانی در پایان گفت: این اتفاق حتی اگر برای رسایی و کوچک‌زاده هم رخ می‌داد٬ قابل پذیرش نبود و آن‌هایی که از این حوادث غیرقانونی استقبال می‌کنند٬ بدانند که فردا ممکن است نوبت خودشان باشد. آرزو به دل ماندیم یک بار هم که شده این لباس شخصی‌ها بجای بر هم زدن نظم، قانون و مجالس سخنرانی در برابر تحقیر اختلاس دزدی و ظلمی که به ایران و ایرانی شد٬ اعتراض کنند.

حزب ندای ایرانیان مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر