کد خبر: 260796 A

حجت‌الاسلام اکرمی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد:در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب٬ حاج سید احمد آقا با جامع‌نگری کامل مهمترین مشاور امام بودند.

سید رضا اکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا٬ در باره ابعاد شخصیتی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد آقا خمینی گفت: آن مقدار که من از زندگی ۴۹ ساله حاج سید احمد خمینی می‌دانم٬ ایشان در دوره اول زندگی مانند همه جوانان دنبال تحصیل، ورزش و.. بودند و کمتر در مسائل سیاسی دخالت می‌کردند. 

وی ادامه داد: از سال ۴۲ به بعد که نهضت امام وراد مرحله مهمتری شد٬ در زندگی حاج سید احمد هم تغییراتی ایجاد گردد و با شروع تحصیل در حوزه، اقامت در نجف و پیوستن به امام را تجربه کردند. 

این عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: بعد از وفات حاج سید مصطفی خمینی در سال ۵۶ به طور کلی ایشان نقش برجسته‌تری را در نهضت ایفا و همراه و همدم تمام لحظات امام شدند. 

اکرمی گفت: این سال‌ها منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایشان با جامع نگری کامل خود مهم‌ترین مشاور امام بودند. که بعد ار رحلت امام نیز این نقش به نحوی دیگر در همراهی وپشتیبانی رهبری نشان دادند. 

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: از ویژگی‌های برجسته حاج سید احمد آقا٬ تعهد به عملیاتی کردن نظرایات امام در همه عرصه‌ها بود که این موضوع را به صورت برجسته بعد ار رحلت امام در همراهمی و هماهنگی با ولایت فقیه در این مسیر می‌بینیم. 

نماینده پیشین مجلس شواری اسلامی اضافه کرد: وفاداری به آرمان‌های امام و جلب رضایت ایشان در همه زمان‌ها٬ از جمله دیگر ویژگی‌های برجسته حاج سید احمد آقا خمینی بود. 

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما چرا حاج سید احمد آقا هیچ‌گاه پست و مسئولیت رسمی نپذیرفتند٬ گفت: در اولیل انقلاب امام به شدت ایشان را از ورود به مناصب حکومتی به دلایل گوناگون پرهیز دادند که بعد ار رحلت امام نیز حتی هنگامی که مقام رهبری ایشان را عهده دار مسئولیت حج کردند٬ همسر امام توصیه کردند که به‌‌ همان دلیل این مسئولیت را نیز نپذیرد.

سید رضا اکرمی حاج سید احمد خمینی (ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر