کد خبر: 262668 A

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور:

ایلنا: معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در یادداشتی نوشت: تاریخ این سرزمین و ملت عزیز ما به احترام تلاش‌های محمدجواد ظریف و تیم او خواهد ایستاد.

به گزارش ایلنا، متن یادداشت پرویز اسماعیلی که در صفحه فیسبوک وی منتشر شده، بدین شرح است:

 «محبوبیت در دل مردم؛ پیش و بیش از هر چیز، از جمله نتیجه مأموریت، محصول «دل پاک» است. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان همه شایستگی‌های لازم را دارد، اما مهم‌ترین دارایی او یک «دل پاک» است؛ تا آنجا که آن مقام آمریکایی در مقدمه کتاب خود، او را «قابل احترام‌ترین دشمن» خطاب می‌کند و تا آنجا که شاهد بوده‌ایم این «فرزند انقلابی ملت ایران» در طراز بهترین و توانا‌ترین دیپلمات‌های بین‌المللی است و همه کسانی که روبروی میز با او رقابت و حتی دشمنی می‌کنند، به شایستگی‌اش اذعان کرده‌اند.

گمانم سال ۸۳ یا ۸۴ در پاریس بود که یک دیپلمات پر آوازه اروپایی در جمعی گفت «من مادرزاد، انگلیسی‌زبانم، اما ظریف بهتر از من به زبان انگلیسی مسلط است. من در بهترین دانشگاه‌های جهان حقوق بین‌الملل خوانده‌ام، اما ظریف در این زمینه هم از من بسیار جلو‌تر است. او دیپلماتی درجه یک است.»

همین امروز، گیلرمن، سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل به شبکه فاکس‌نیوز گفت: «نمی‌فهمم چرا آمریکا این اندازه برای رسیدن به توافق بد با ایران شتاب دارد. من محمدجواد ظریف را می‌شناسم. چهار سال به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل همکار من بود. او بسیار زیرک است، شخصیت جذابی هم دارد و مذاکره‌کننده بسیار زیرکی هم هست. او الان، به زعم خود، می‌بیند که آمریکا ضعیف است و اروپا هم مشتاق امضای توافق.»

او سال ۸۴ میانه اروپا و آمریکا را مدیریت کرد اما...؛ و در ۱۸ ماه اخیر میانه بس پیچیده‌تر و بزرگتری از ۶ قدرت جهانی را مدیریت کرده است که بعد‌ها روایت خواهد شد.

هنوز به فینال مذاکرات نرسیده‌ایم. نتیجه هر چه باشد، تاریخ این سرزمین و ملت عزیز ما به احترام تلاش‌های محمدجواد ظریف و تیم او خواهد ایستاد.

او تا همین‌جا هم ثابت کرده است راه موفقیت از مسیر توکل بر خدا، صبوری، تدبیر، روحیه پیروزی و مثبت‌اندیشی می‌گذرد و لا غیر.

ضمن احترام به همه منتقدانی که مشفقانه و با انگیزه اصلاح، کمک و تأمین حقوق ملت قدم برداشته‌اند، امیدوارم از سال ۱۳۹۴ همه نیروهای سیاسی لااقل در حوزه سیاست خارجی که عرصه تامین و حداکثری کردن منافع ملی است، همراه با «دولت و ملت»، «همدلی و همزبانی» کنند. ان‌شاءالله»

محمدجواد ظریف معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر