کد خبر: 262708 A

رضایی در تحلیل مذاکرات هسته‌ای:

ایلنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان ما باید متوجه رایزنی‌های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آن‌ها چاره‌ای بیاندیشند.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر تهران، با اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ گفت: پشت اتاق در بسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند؛ یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه‌های جمعی، در نتیجه دولتمردان ما باید متوجه این رایزنی‌های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آن‌ها چاره‌ای بیاندیشند.

وی افزود: کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه ۱+۵ در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگو‌ها می‌باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده‌اند و مهم‌ترین همکاری آن‌ها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

وی افزود: ظاهراً انگلستان به نتیجه رسیده تا میراثی را که طی ۵۰ سال پیش در منطقه به آمریکا داده را بار دیگر به کمک عربستان، از فرزند ناخوانده خود یعنی آمریکا تحویل بگیرد.

رضایی با اشاره تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت، خاطرنشان کرد: در جریان مذاکرات در جبهه ایران اختلافی وجود ندارد و همه مسئولان و جناح‌های سیاسی روی به نتیجه رسیدن مذاکرات ۱+۵ موافق هستند و حمایت می‌کنند، ولی اختلافات موجود در طرف مقابل که بخشی از آن زیر سر کارشکنی‌های اسرائل و عربستان است، نتیجه گیری را تا امروز به تاخیر انداخته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که تیم مذاکره کننده ایران در مرحله حساس کنونی با دست پری به کشور برگردند.

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر