کد خبر: 263024 A

سرمدی پیام روحانی را به حیدرالعبادی ابلاغ کرد؛

ایلنا: فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان در بغداد طی دیدار با نخست وزیر عراق، پیام رئیس جمهور کشورمان را در خصوص تحولات یمن به وی ابلاغ نمود.

به گزارش ایلنا٬ مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان شامگاه دیروز چهارشنبه در بغداد طی دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق،  پیام جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور کشورمان را در خصوص تحولات یمن به وی ابلاغ کرد.
 
در این پیام بر ضرورت توقف فوری عملیات نظامی علیه یمن و از سرگیری گفت‌وگو بین گروه‌های سیاسی آن کشور تأکید و از عراق و سازمان‌های بین المللی خواسته شده مساعی خود را جهت پایان دادن به این تهاجم و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه به یمن مبذول دارند.
 
فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان همچنین پیروزی‌های اخیر ملت عراق در مقابله با تروریست‌ها و جریان‌های تکفیری را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و آن را زمینه‌ساز پاکسازی کامل خاک عراق از وجود تروریست‌ها دانست.
 
در این دیدار نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر موضع رسمی کشورش مبنی بر مخالفت با هرگونه حمله خارجی به یمن، این اقدام را موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع و افزایش تهدیدات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه رشد افراط گرایی و گسترش تروریسم توصیف کرد.
 
العبادی همچنین بر ضرورت تلاش جهت توقف فوری حملات نظامی به یمن، و حل و فصل بحران داخلی این کشور از طریق گفت‌و‌گو بین همه طرف‌های یمنی تأکید کرد.
حیدرالعبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر