کد خبر: 263091 A

حقیقت پور در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: جامعه جهانی عاقبت دریافت که ایران به دنبال برنامه اتمی تسلیحاتی نبوده و نیست.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص متن بیانیه مشترک مذاکرات هسته‌ای لوزان گفت: در تحلیل کلی این بیانیه، با تمام دستاوردهایی که داشتیم و با تمام تلاشی که تیم مذاکره در لغو تحریم ها داشت، محدودیت‌هایی را قبول کردیم؛ از جمله غنی سازی ۲۰ درصد و همچنین رفتن فردو به سمت فیزیک هسته‌ای، نمونه‌هایی از این محدودیت‌ها بود. بحث دیگر مربوط به مجلس بود که آقای ظریف در مورد آن تعهد کردند، در حالیکه این موضوع جزء وظایف مجلس است.

حقیقت‌پور افزود: این بیانیه دستاوردهای زیادی هم برای ما داشت و جامعه جهانی عاقبت دریافت که ایران به دنبال برنامه اتمی تسلیحاتی نبوده و نیست. همچنین ایران عضو مشترک و همکار جامعه بین الملل شناخته شد که در برنامه‌های مشترک بین المللی هسته‌ای شرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: آقای ظریف در این بیانیه اعلام کرد تحریم‌ها به طور کامل برداشته می‌شود اما در متن ترجمه شده صداوسیما از صحبت‌های موگرینی این نکته بیان شد که لغو تحریم‌ها تدریجی است.

این عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: با توجه به متن صحبت‌های آقای ظریف که از لغو کلیه تحریم‌های مربوط به برنامه هسته‌ای صحبت می‌کرد، مشخص نشد کدام مورد صحیح است.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر افزود: اگر متن ترجمه صداوسیما مشکل داشته باشد، حتما پیگیری خواهیم کرد و این مسئله را در مجلس بررسی می کنیم.

 

منصور حقیقت‌پور بیانیه پایانی مذاکرات لوزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر