کد خبر: 269827 A

هروی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در نشست مشترک دولت و مجلس طرفین به دنبال شناخت درد برای درمان بودند گفت: در این جلسه دو طرف در اینکه مردم در تنگنا هستند،‌ اشاره کرد.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد جلسه مشترک دولت و مجلس که عصر امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: این جلسه در راستای بحث شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت برگزار و در فضای صمیمانه‌ای که وجود داشت طرفین در مورد مشکلات کشور نقطه نظرات خود را بیان کردند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در این جلسه نمایندگانی از طیف های مختلف به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند، ابراز کرد: در آغاز جلسه حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهور ضمن خیر مقدم عنوان کردند که مجلس نهم همراه دولت بوده و ابراز امیدواری کردند تا این همراهی ادامه پیدا کند تا دولت بتواند در فضای بهتری و با همکاری سایر مسئولان مشکلات کشور را رفع کند.

نماینده مردم قائنات ادامه داد:‌در ادامه این نشست آقای حدادعادل به عنوان رییس فراکسیون اصولگرایان نیز طی سخنانی از دولت خواست تا در ارتباط با افرادی که به عنوان دلواپس مطرح می‌شوند فرصت برای بیان نظرات دهد تا در سالی که به عنوان همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده همگان بتوانند در فضای دوستانه به احقاق حقوق ملت و رفع مشکلات جامعه اقدام کنند.

هروی از کاظم جلالی رییس فراکسیون رهروان ولایت به عنوان دیگر سخنران این نشست یاد کرد و گفت: آقای جلالی نیز به بیان برخی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی جامعه پرداخته و خواستار این شدند که دولت و مجلس به طور مشترک اهدافی را مشخص و در راستای رسیدن به آنان با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند. همچنین ایشان عنوان کردند که قانونگذاری باید بهینه شود تا بتوان مشکلات را حل کرد نه اینکه قانونگذاری تصنعی باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: آقای تاج گردون نیز به نمایندگی از نمایندگان اصلاح‌طلب به بیان مشکلات جامعه پرداخته و عنوان کردند که باید با نگاه عقلایی مشکلات را رفع کرد.

وی از علی لاریجانی به عنوان یکی دیگر از سخنرانان نشست مشترک دولت و مجلس یاد کرد و گفت: رییس مجلس مباحث خوبی را مورد توجه قرار داده و پیشنهاد دادند تا بر روی چند مسئله مشخص تمرکز شود تا بتوان رکود در جامعه را حل و مشکلات را مرتفع کرد.

هروی با بیان اینکه لاریجانی خواستار این شد که مشکلات کم‌آبی و بیکاری در دستور کار قوای مقننه و مجریه باشد،‌ اظهار کرد: در پایان این نشست رییس جمهور نیز سخنانی در مقوله شعار امسال بیان و عنوان کرد که دولت آمادگی دارد با تمام توان به مجلس کمک کند و خواستار این شد که لوایح و طرح‌ها به سمتی باشد که تورم را کاهش و وضعیت اقتصادی و اشتغال را بهبود ببخشد.

نماینده مردم قائنات در ارزیابی خود از این نشست نیز ابراز کرد: نقطه مشترک این جلسه که کاملا ملموس بود این است که دولت و مجلس به وجود مشکلات و اینکه مردم در فشار و تنگنا هستند اشاره و اینکه بعد از انقلاب آنطور که باید نتوانستیم با برنامه‌ریزی سنجیده به سمت اهداف برویم نقطه اشتراک داشتند.

هروی تصریح کرد: در این نشست طرفین به دنبال شناخت درد بودند چراکه بدون شناخت درد، نمی‌توان خوب درمان کرد.

عضو کمیسیون آموزش در پایان گفت: در این نشست همگان قبول داشتند که باید در بحث هسته‌ای در داخل یک دست باشیم و در مقابل دشمن کوتاه نیائیم و صمیمیت را هم چاشنی همکاری کنیم.

پنجمین نشست مشترک دولت و مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر