کد خبر: 270909 A

امیرپوردستان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ایلنا: فرمانده نیروی زمینی ارتش کشورمان تاکید کرد که نیروهای مسلح کشورمان آمادگی لازم برای مقابله با تمام تهدیدات را دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز در سخنرانی خود تصریح کرد: آنچه این مقاومت نیروی زمینی ارتش مقابل تهدیدات منطقه را تکمیل می‌کند٬ همدلی و همزبانی دولت و ملت است. 

وی افزود: ابتدای انقلاب بسیاری از انقلابیون موافق انحلال ارتش بودند٬ اما یکی دو نفر از جمله مقام معظم رهبری در ابقای ارتش نقش موثری داشتند. باید بدانیم که شعار انحلال ارتش٬ شعاری آمریکایی بود که با آن مقابله شد.

پوردستان تاکید کرد: ابقای ارتش تصمیم‌‌سازی مقام معظم رهبری و تصمیم‌گیری امام خمینی (ره) بود. ارتش تا مرز انحلال پیش رفته بود اما امام (ره) با تصمیمی شجاعانه شکاف بین ارتش و مردم را از بین برد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد:  این نیرو تا پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۲ هزار شهید تقدیم انقلاب کرد. ارتش در طول جنگ تحمیلی نیز ۴۸ هزار شهید و ۱۲۸ هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد که پاسخی به اعتماد امام (ره) و مقام معظم رهبری بود.

این مقام عالی ارتش گفت: ارتش تمامی حرکت‌ها در مرز‌ها را رصد و تحلیل می‌کند و با این وضعیت هیچگاه غافلگیر نخواهد شد٬ زیرا متناسب با تهدیدات ظرفیت‌های جدیدی در نیروهای مسلح ایجاد می‌شود.

پوردستان تصریح کرد: با این وجود امروز ما با چهره‌ جدیدی از تهدیدات به نام جنگهای نیابتی و مشارکتی مواجه شده‌ایم که موظفیم متناسب با این تهدیدات٬ ظرفیت جدید ایجاد کنیم. نیروهای مسلح کشورمان با رصد تهدید‌ها از آمادگی کامل برای مقابله با توطئه‌های دشمن برخوردارند. 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکایی‌ها حادثه ۱۱ سپتامبر را طراحی کردند تا وارد خاورمیانه شوند. آنها ادعای مقابله با تروریسم داشتند٬ اما به دنبال تسلط بر منابع انرژی منطقه و جلوگیری از بیداری اسلامی و وحدت شیعه و سنی بودند. 

وی همچنین افزود: هدف نهایی آمریکا حمله به نظام جمهوری اسلامی ایران بود. آنها در تمامی کشورهای همسایه ایران حضور یافتند تا با این اقدام و راهبرد عملیات بدون تماس ایران را تسلیم کنند اما متوجه شدند در ایران رهبری خردمند و دشمن‌شناس، ملتی حامی رهبری و نیروهای مسلح پا به رکابی وجود دارد. بنابراین در این راهبرد خود نیز شکست خوردند. ‌

فرمانده نیروی زمینی همچنین با بیان این‌که در این شرایط آمریکا استراتژی خود را تغییر داد و استراتژی مذهب علیه مذهب را تعریف کرد، افزود: آن‌ها گروهک‌های تکفیری مثل داعش، بوکوحرام و النصره را ایجاد کردند تا هم چهره اسلام را تخریب کنند، هم شیعه و سنی را به جان هم بیاندازند، تا هم از گرایش اروپایی‌ها جلوگیری کنند و هم امنیت اسرائیل تأمین شود.

امیر پوردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر